Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj pokračuje v podpoře OSVČ a projednal žádosti o dotace z Fondu Ústeckého kraje

 
20 let
V rámci Dotačního programu na zmírnění následků koronaviru pro OSVČ bude proplaceno úspěšným žadatelům dalších 748 zkontrolovaných žádostí v celkovém objemu 18,7 milionu korun. Rozhodla o tom Rada Ústeckého kraje, která schválila rovněž první várku individuálních žádostí o dotaci, které budou finančně podpořeny z Fondu Ústeckého kraje v celkovém objemu 7 milionů korun.
Tisková zpráva ze dne 17. července 2020
 

 
 

Příjem žádostí o dotaci z Fondu Ústeckého kraje byl pozastaven z důvodu nutnosti přijetí rozpočtových opatření vedoucích k finančním úsporám. Nyní se Rada Ústeckého kraje rozhodla pokračovat v příjmu žádostí a vyčlenila pro Fond Ústeckého kraje z rozpočtu další finanční prostředky. Mezi první úspěšné žadatele rozdělila 6,2 milionu korun na neinvestiční dotace a 810 tisíc korun na investiční dotace.

Ve třetí vlně schválení dotací v rámci Dotačního programu na zmírnění následků koronaviru Rada rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 25 tisíc korun dalším 748 osobám samostatně výdělečně činným, které úspěšně podaly žádost. Mezi žadatele pocházející ze všech sedmi okresů kraje bude rozděleno celkem 18,7 milionu korun.

V první vlně bylo rozhodnuto o vyplacení 574 žádostí v celkovém objemu 14,4 milionu korun a ve druhé vlně o vyplacení 597 žádostí v celkovém objemu 14,9 milionu korun. Dohromady tedy kraj vyplatí celkem 1 919 schválených žádostí v celkovém objemu 48 milionu korun.

V rámci Dotačního programu na zmírnění následků koronaviru pro OSVČ bylo v období od 11. do 22. května 2020 podáno dohromady 4 800 žádostí. Uspokojeno bude prvních 2 800 žadatelů, kteří splňují podmínky dotačního programu, 400 z každého okresu. Celkem kraj rozdělí mezi osoby samostatně výdělečně činné 70 milionů korun. Na každý ze sedmi okresů připadá částka 10 milionů korun.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 17.7.2020 / 17.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém