Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj pomáhá Hřensku s řešením padající skály

 
logo ÚK
Ústecký kraj provádí veškeré možné kroky, aby pomohl obci Hřensko urychleně vyřešit situaci kolem pohybujícího se skalního masivu, který si vyžádal uzavření silnice spojující obec s Německem. Kraj se situací zabývá, i když řešení problému spadá do kompetence Ministerstva životního prostředí České republiky.
Tisková zpráva z 31. 12. 2010
 

 
 

Tento týden požádal starosta Hřenska Josef Černý Ústecký kraj o vyhlášení stavu nebezpečí. Pro jeho vyhlášení ale nejsou v místě pohybující se skály splněné zákonné podmínky, které jsou dané zákonem o krizovém řízení. Ústecký kraj se proto obrátil na orgány, které mají řešení problému obce ve své kompetenci. Jedná se o Ministerstvo životního prostředí ČR a Ministerstvo vnitra ČR, které má v kompetenci krizové řízení, a dále o Ředitelství silnic a dálnic ČR. Příslušné orgány kraj upozornil na negativní dopady vyplývající či hrozící ze sesuvu skalních bloků na silnici.

 

Přestože je řešení situace zcela v kompetenci státních orgánů, Ústecký kraj podniká v této záležitosti kroky vedoucí k vyřešení problému pohybujícího se skalního masivu natrvalo. Je totiž nepochybné, že situace komplikuje život v obci.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 31.12.2010 / 31.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém