Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj pořádal bowlingový turnaj pro seniory a zdravotně postižené

 
001
V Lounech se konal bowlingový turnaj pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Pořádal jej poradní orgán hejtmana Ústeckého kraje, který se zabývá péčí právě o tyto osoby. Soutěžily nejen týmy z celého našeho kraje, ale i ze sousedního Saska. Bowling si s týmy zahrál i předseda poradního orgánu Ústeckého kraje Pavel Csonka.
Tisková zpráva ze dne 1. prosince 2014
 

 
 

Vítězství si nakonec odvezli soutěžící ze Cvikova. „Celý turnaj doprovázela opravdu přátelská atmosféra. Jsme rádi, že se akce podařila. Vítězný tým pozval své spoluhráče z ostatních družstev na turnaj do jejich města,“ řekl předseda poradního orgánu Ústeckého kraje Pavel Csonka. Každý hráč si odnesl diplom, první tři týmy pak získaly dárky od Ústeckého kraje.

Do Play-off turnaje se probojovaly následující týmy a skončily v tomto pořadí:

1)    Zwickau        1188 bodů

2)    Tupouni        1130 bodů

3)    Avaz Děčín   959 bodů

4)    Horní Jiřetín 908 bodů

5)    Světec           790 bodů

 

Poradní orgán Ústeckého kraje vznikl před dvěma lety.  Tvoří jej zástupci Ústeckého kraje, Rady seniorů, Klubu důchodců, osoby se zdravotním postižením a členové České federace Spastic Handicap. Soustředí se hlavně na potřeby seniorů a zdravotně postižených občanů. Pomáhá jim při jednáních s orgány státní správy a samosprávy v rámci Ústeckého kraje. V rámci tohoto orgánu uskutečnil Ústecký kraj několik vzdělávacích, preventivních, ale i kulturních a společenských akcí  pro tuto cílovou skupinu. Dále připravil Krajský plán vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na následující  pětileté období, jehož součástí je  samozřejmě ochrana před diskriminací, osvětová činnost, přístupnost staveb, přístup k informacím, mobilita, bydlení nebo sociální zabezpečení.  Připravuje se seminář na téma dostupnosti zdravotní péče a práva pacientů.

01

02

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 1.12.2014 / 1.12.2014 | Účinnost od-do: 1.12.2014-1.1.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém