Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Krizové situace

 

Ústecký kraj pořídil nové defibrilátory, urychlí první pomoc

 
 

 
 
Ústecký kraj zakoupil celkem 15 kusů defibrilátorů, z nichž 12 získala Policie Ústeckého kraje, 2 záchranáři a 1 hasiči. Dohromady stály 0,5 milionu korun. Výhodou nových přístrojů je kromě profesionálního poskytnutí první pomoci sledování činnosti srdce (EKG) a možnost propojení s defibrilátory, které využívá Zdravotnická záchranná služba ÚK.
 
Díky defibrilátorům mohou policisté a vybraní záchranáři a hasiči poskytnout rychlou první pomoc pacientům než si je převezme zdravotnická služba. Nyní čeká složky IZS ÚK odborné školení, na kterém se naučí s přístrojem pracovat. Jedno výcvikové centrum bude Ústí nad Labem, druhé pak v Mostě.
 
Nové defibrilátory budou zaneseny do centrálního monitorovacího systému, který umožňuje efektivně využívat dostupné jednotky s potřebným přístrojem na záchranu osob. Dispečink bude mít přehled, která jednotka s defibrilátorem je nejblíže místě nehody či osoby, která potřebuje rychlou první pomoc. Dle ředitele ZZS ÚK Iljy Deyla je právě včasný zásah klíčový pro přežití osoby. Navíc nejčastější příčinou smrti v Ústeckém kraji bývá infarkt. I kvůli tomu externí defibrilátory složky IZS ÚK uvítaly.
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Marcel Kucr, DiS.
Vytvořeno / změněno: 5.10.2011 / 5.10.2011

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Krizové situace
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém