Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Občan a obce > Správní činnosti > Rejstřík svazků obcí

 

Ústecký kraj posiluje partnerství s městy a obcemi – navázal spolupráci se SMS ČR

 
SMOČR
Hejtman Ústeckého kraje se zúčastnil v Malých Žernosekách krajského shromáždění členských obcí Sdružení místních samospráv našeho regionu. Ve svém příspěvku ocenil nelehkou práci starostek a starostů především malých obcí a dále informoval přítomné účastníky o vývoji aktuálních krajských témat.
Tisková zpráva ze dne 4. prosince 2019
 

 
 

Zmíněna byla úroveň zdravotní péče, kvalita silniční infrastruktury a autobusová a železniční doprava. Hlavním bodem programu krajského shromáždění pak byl podpis Memoranda o krajské spolupráci mezi Ústeckým krajem a Sdružením místních samospráv ČR, ve kterém obě strany deklarovaly užší spolupráci v oblasti sdílení statistických údajů i digitalizovaných dat, předávání dalších informací a rovněž možnou finanční podporu aktivitám sdružení v ústeckém regionu.

 

Sdružení místních samospráv ČR je zájmovým sdružením právnických osob, které sdružuje obce jakožto územní samosprávné celky. Ze širokého spektra aktivit ve prospěch samospráv lze zmínit především prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města v České republice (rozpočtové určení daní). Agenda SMS ČR zahrnuje připomínkování nejrůznějších legislativních návrhů, prezentace a prosazování potřeb menších obcí a měst, hájení zájmů venkova a jeho obyvatel a spolupráci v boji proti korupci ve veřejné správě. SMS ČR je silným partnerem vlády, Parlamentu i krajů napříč celou Českou republikou. V Ústeckém kraji jej zastupuje krajský manažer. SMS ČR je také dle Legislativních pravidel vlády řádným připomínkovým místem legislativních návrhů a jejich věcných návrhů, které se týkají obcí a měst. SMS ČR realizovalo v roce 2018 projekt "Partnerství krajské a místní samosprávy v r. 2018", který byl finančně podpořen Ústeckým krajem.

 

Ústecký kraj si od této spolupráce slibuje posílení vazby na prostředí venkova a menších samospráv.


01
Krajské shromáždění členských obcí Sdružení místních samospráv našeho regionu

02
Hejtman Ústeckého kraje se starostou Malých Žernosek a krajským předsedou Sdružení místních samospráv Petrem Liškou (vpravo) 

 

 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 4.12.2019 / 4.12.2019 | Zveřejnit od: 4.12.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém