Orientační nabídka


 

Ústecký kraj poslal do řady škol dezinfekci na prevenci proti žloutence

logo ÚK
Téměř 600 litrů dezinfekčních prostředků už věnoval Ústecký kraj z humanitárních skladů na prevenci proti šíření žloutenky typu A. Podle slov ředitelky Krajské hygienické stanice Lenky Šimůnkové, která přijela o aktuální situaci informovat hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, se téměř všechny případy nakažených objevují v rodinách ve vyloučených lokalitách v krajském městě, které hygienici monitorují už od počátku epidemie. Epidemie žloutenky A neboli nemoci špinavých rukou začala v Ústí nad Labem již před několika měsíci. Ústecký kraj od počátku spolupracuje nejen s Krajskou hygienickou stanicí, ale také se všemi svými příspěvkovými organizacemi hlavně v oblasti školství.
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2017
 

 
 

„Ve spolupráci s krajskými hygieniky jsme nabídli k dispozici několika základním, středním školám i dětskému domovu dezinfekci. Náš tým krizového řízení tak rozdal 300 litrů Sava a téměř 300 litrů saponátů z našeho skladu, který slouží právě pro tyto mimořádné události,“ popsal konkrétní opatření ze strany kraje hejtman Oldřich Bubeníček. Podle posledních informací od krajských hygieniků je zatím celkem 346 potvrzených nakažených pacientů. „Nyní máme 11 nových případů. Ohniska nákazy jsou ale stále omezenější a drží se v rodinách v sociálně vyloučených lokalitách, kde sledujeme situaci od začátku. Žádné další šíření v prostoru jsme nezaznamenali,“ uvedl krajský epidemiolog Josef Trmal.

Aktuálně bylo vydáno více než 1 600 očkovacích vakcín. Nemoc se podle krajských hygieniků šíří hlavně v oblastech, kde je absence osobní hygieny a rodiny často nemají tekoucí vodu, jde o vyloučené lokality s řadou migrujících obyvatel. „Vydáno bylo zatím více než 2 000 rozhodnutí o vyšetření, tedy informace, že se mají lidé dostavit k lékaři na testy,“ dodal Trmal.

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2017 / 22.12.2017 | Zveřejnit od: 22.12.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies