Orientační nabídka


 

Ústecký kraj předal dary dobrovolným hasičům za několik milionů korun

foto
V Mostě ve Velebudicích se uskutečnil další ročník finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup. Při této příležitosti předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dary dobrovolným hasičům v hodnotě téměř 5 milionů korun. Další milion korun obdrželi hasiči od ČEZ Distribuce.
Tisková zpráva ze dne 10. září 2016
 

 
 

Celkem 33 měst a obcí obdrželo dary v podobě stříkaček, hadic a zásahových obleků v hodnotě 4.714.425,- Kč. „Nesmírně si vážím velmi důležité a zodpovědné práce hasičů. Podílí se na záchraně jak našich životů, tak domovů a proto je nutné naše sbory vybavovat co nejlepší technikou. A proto se bude Ústecký kraj snažit profesionální a dobrovolné hasiče podporovat i do budoucna,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček při slavnostním předávání.

Letos poprvé také hasiči obdrželi šek v hodnotě milion korun z rukou místopředsedy představenstva společnosti ČEZ Distribuce Vladimíra Budínského. „Vážíme si práce nejen profesionálních hasičů, ale také Sborů dobrovolných hasičů, jejichž jednotky zřizují zpravidla obce či menší města. Především v době větrných kalamit, či mimořádných událostí, jakými jsou například povodně, dochází k úzké spolupráci našich techniků i montérů a jednotlivých sborů. Sami si navíc uvědomujeme, že je potřeba vychovat novou generaci jak energetiků, tak také mladých hasičů, právě kterým je určena naše pomoc,“ říká místopředseda představenstva ČEZ Distribuce Vladimír Budinský.

„Velmi si vážíme podpory jak Ústeckého kraje, tak ČEZ Distribuce. Tyto prostředky nám pomůžou k stále kvalitnější výchově mladé generace, která může potom v budoucnu nastoupit k jednotkám sborů hasičů v obcích nebo i k těm profesionálním,“ vyjádřil poděkování Jiří Henc, starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Neodmyslitelnou činností hasičů je také právě práce s mládeží i kulturní a společenská činnost v obci. „Chtěl bych poděkovat dobrovolným hasičům za jejich spolupráci nejen při požárech, ale i povodních a dalších mimořádných událostech a také Ústeckému kraji za podporu jak materiální, finanční i tu logistickou,“ řekl Roman Vyskočil, ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.


                    

foto
Celkem 33 měst a obcí obdrželo dary v podobě stříkaček, hadic a zásahových obleků v hodnotě téměř 5 milionů.

foto

foto
Vpravo 
starosta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Henc přijímá dar od Vladimíra Budínského z ČEZ Distribuce.

foto
Vlevo hejtman Oldřich Bubeníček a Jiří Henc.

foto

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček poděkoval hasičům za jejich práci. Vlevo senátor Jaroslav Doubrava, vpravo Jiří Čermák, tajemník bezpečnostní rady ÚK.

foto
Zástupci jednotlivých měst a obcí si z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka přebírají dary od ÚK.

foto
Vlevo Jitka Nová, starostka obce Měrunice.

foto
Sbor dobrovolných hasičů Košťany při převzetí.

foto

foto
Finále hasičských soutěží Tohatsu Fire Cup.

foto

foto

foto
Stimax Cup v běhu na 60 a 100m je určen pro děti a mládež do 20 let.

foto

foto

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 10.9.2016 / 10.9.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém