Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Krizové situace

 

Ústecký kraj předal hasičům dary za více než pět milionů korun

 
11
Celkem 30 obcí a měst z Ústeckého kraje spolu s Krajským sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska obdržely dary v podobě stříkaček, třívrstvých obleků nebo hadic v hodnotě 5 218 500 korun. Ceny byly předány v rámci závěrečného kola soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, při kterých se hasiči z celého kraje utkali v požárním útoku. Hlavním partnerem soutěže Tohatsu Fire Cup je kromě Ústeckého kraje i společnost Tohatsu - ZHT group s.r.
Tisková zpráva ze dne 29. září 2014
 

 
 

V rámci předávání darů získalo Krajské sdružení hasičů Ústeckého kraje i nový vůz zásahový vůz značky Opel Vivaro. „Hasiči musí být připraveni vyrazit do terénu ve dne v noci, nemůže se stát, že je zklame zastaralá technika. Právě proto je potřeba, abychom vybavenost hasičských sborů i nadále finančně podporovali. Jejich práce si nesmírně vážím a to nejen při jejich každodenní práci při požárech, záchraně životů nebo třeba při dopravních nehodách. Ale i při mimořádných situacích jakými jsou například povodně,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.  

 „Ústeckému kraji patří velké díky za dlouholetou podporu a finanční dary, které získáváme. Moc si toho vážíme, nebyli bychom schopni bez této pomoci fungovat a plnit své povinnosti naplno. Nikdo si nedovede představit, jak moc pro nás tato podpora znamená,“ uvedl lounský starosta Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Henc.

Tohatsu Fire Cup je etapový závod, který se postupně konal v jednotlivých okresech našeho kraje. Zúčastnit se ho mohou všechny sbory dobrovolných hasičů. Nejlepším hasičským týmem byli nakonec hasiči z Lhenic, členem vítězného družstva byl i ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil.

Více o Okresním sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Louny na www.oshlouny.cz

Autor fotografií: Bc. Pavla Šimicová, oddělení mediální komunikace, Krajský úřad Ústeckého kraje

 

01

10
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a ředitel společnosti Tohatsu corporation Kazuhisa Miykawa.

 

02

 

03

 

04

 


 

06

 

07

 

08

 

09

 


 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2014 / 30.9.2014 | Účinnost od-do: 30.9.2014-30.10.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém