Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj předal při požární soutěži okresním sdružením dobrovolných hasičů věcné dary

 
ii
Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska uspořádalo o víkendu 23. – 24. června na ústeckém Městském stadionu krajské kolo hry Plamen, který je součástí celoroční činnosti dorostu v oblasti požárního sportu. Při této příležitosti předal hejtman Oldřich Bubeníček sedmi okresním sdružením hasičů věcné dary.
 

 
 

„Vítám vás na krajské požární soutěži a jsem rád, že dobrovolní hasiči se vzorně starají o svůj dorost. Jednotky sboru dobrovolných hasičů jsou nejen součástí spolkového života obcí, ale jsou především zdatnými partnery profesionálních jednotek hasičů při řešení mimořádných událostí, při hašení požárů, ale též při požární prevenci. Proto se jednotkám dobrovolných hasičů snaží kraj také pomáhat s materiálním vybavením,“ řekl Oldřich Bubeníček při slavnostním nástupu soutěžních družstev. Zástupci okresních sdružení pak z rukou hejtmana převzali věcné dary – notebooky a laserové tiskárny. O dlouhodobé podpoře dobrovolných hasičů svědčí i rozhodnutí Zastupitelstva Ústeckého kraje ze dne 25. 6. 2018, které schválilo na tento rok pro sbory dobrovolných hasičů dary ve výši téměř sedm milionů korun.

Mladé hasiče v jejich soutěžení přišel povzbudit Jiří Henc, krajský starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Lubomír Janeba, náměstek starosty SH ČMS a Roman Vyskočil, ředitel HZS Ústeckého kraje.


Součástí hry Plamen jsou disciplíny požární útok a různé štafetové běhy. Pro dorost pak ještě test a překážkový běh na 100 metrů. V kategorii družstev dorostenců bylo pořadí Duchcov, Brozany a Děčín – Staré město, pořadí družstev dorostenek bylo Hrobce, Duchcov a Domoušice.

V krajském kole požárního sportu (požární útok, štafeta 4x100 m a běh 100 m překážek) první příčku obsadilo SDH Obora, a to v kategorii žen i mužů.

b
(Zleva) Ředitel HZSÚK Roman Vyskočil, hejtman Oldřich Bubeníček a starosta krajského sdružení HČM Jiří Henc

ss
Slavnostní nástup

c
Předání darů

nn

tt

 

aa
A závodilo se pod přísnými zraky rozhodčích

 

aa

 

ll

 

jj

 

pp

oo

uu

 

tt
Jeden z vítězných týmů

 

ee

 

ww

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 26.6.2018 / 26.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém