Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj prezentoval nabídku cestovního ruchu v Drážďanech a Bratislavě

 
Veletrhy
Ústecký kraj se představil na dvou veletrzích cestovního ruchu v Německu a na Slovensku, odkud do regionu tradičně míří velké množství návštěvníků. V saské metropoli se uskutečnil veletrh cestovního ruchu Reisemesse Dresden. Letos se zde představilo více než 400 vystavovatelských subjektů a zavítalo sem více než 33 500 návštěvníků. Expozici navštívil kromě Markéty Meissnerové, generální konzulky Generálního konzulátu České republiky v Drážďanech také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a jeho náměstek pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.
Tisková zpráva ze dne 30. ledna 2019
 

 
 

„Ústecký kraj dává každý rok k dispozici část krajské expozice o ploše 121 m2 i partnerským subjektům cestovního ruchu, zejména destinačním agenturám Ústeckého kraje Krušné hory, České středohoří a České Švýcarsko nebo jednotlivým městům, např. Chomutov, Teplice, Most, Žatec, Šluknov a Ústí nad Labem. Součástí expozice byla také prezentace zahraničního partnera z Polska – Powiat Ostródzki, se kterým má Ústecký kraj uzavřenou smlouvu o spolupráci,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš.

 

V expozici Ústeckého kraje byla k vidění například ukázka malby porcelánových výrobků společnosti Český porcelán, a.s. Dubí. Avšak největší zájem byl o ochutnávky piv z pivovaru Kocour v Rumburku, Monopolu v Teplicích a Chrámu chmele a piva v Žatci.

 

Druhý velký lednový veletrh se konal u našich východních sousedů na Slovensku. Na Slovakiatouru v Bratislavě proběhla propagace všech čtyř destinačních oblastí České Švýcarsko, České středohoří, Dolní Poohří a Krušné hory. Největší zájem byl o destinaci České Švýcarsko, která je pro Slováky známým výletním a dovolenkovým cílem. Letošní zájem návštěvníků byl o kulturní památky kraje, především zámky v oblasti Českého středohoří a zimní dovolenou v Krušných horách. Významným hostem ve veletržní expozici kraje byl velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý a ředitelka zahraničního zastoupení na Slovensku agentury CzechTourism Nora Gill.

 

Za necelý měsíc startuje v Praze nejvýznamnější tuzemský veletrh Holiday World (od 21. 2. do 24. 2. 2019). „Srdečně zveme všechny zájemce o turistiku po Ústeckém kraji do samostatné expozice, která bude opět plná nabídek na trávení dovolené nebo třeba jenom krátkých výletů. Během veletrhu proběhne křest Průvodce po Labské stezce 2019 na našem stánku, což považujeme za prestižní záležitost. Labská stezka je chloubou Ústeckého kraje,“ pozval turisty do regionu náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš.

01
Drážďanský veletrh Reisemesse Dresden.

02
U stánku Ústeckého kraje bylo plno.

 

03

 

04
Třetí zleva náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Veletrh Bratislava
Stánek Ústeckého kraje se prezentoval také na Slovensku.

 

 
 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 30.1.2019 / 30.1.2019 | Zveřejnit od: 30.1.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém