Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj připravuje strategická opatření pro další rozvoj regionu

 
logo 20let ÚK
V současné situaci se Ústecký kraj stará nejen o zajištění a distribuci ochranných pomůcek pro lékaře, zdravotníky, pracovníky v sociálních službách, ale třeba také řidiče autobusů, ale také chystá strategická opatření pro nastartování ekonomiky v regionu.
Tisková zpráva z 3. dubna 2020
 

 
 


„V rámci krajského rozpočtu budeme muset provést změny, najít prostředky, abychom mohli cíleně podpořit jak krajské investice, tak obce, podnikatele, pracující ve službách. Veškeré kroky chceme podnikat v koordinaci s vládou, získat finance jak z národních, tak z evropských zdrojů a podporu následně cílit tam, kde bude nejvíc potřeba,“ vysvětlil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Mezi první opatření patří zastavení vyplácení z Fondu Ústeckého kraje. Ušetřené peníze bude moci rada kraje a zastupitelstvo směřovat třeba více do podpory investičních projektů menších obcí. Právě dobře promyšlené investice mohou rychle pomoci s restartem ekonomiky. Nezapomíná se ani na drobné podnikatele. Dotační program pro začínající podnikatele je pro letošní rok naplněný, sešlo se více než sto žádostí a již brzy budou peníze rozděleny a dány k dispozici tak, aby pomohly v nejhorším a podpořily začínající byznys. Stejně tak se přidělují dotační prostředky v programech Inovační a Asistenční vouchery, které zase pomohou firmám dosáhnout na evropské peníze.

„Zmírnění dopadů současné situace na rozvoj Ústeckého kraje si vyžádá koncepční a koordinovaný přístup. Proto začínáme připravovat strategický dokument, kde zformulujeme veškerá možná opatření a postup při jejich realizaci v delším časovém horizontu. Zaměříme se především na oblasti, ve kterých má Ústecký kraj kompetence. Důležitá bude podpora služeb, třeba v cestovním ruchu,“ zmínil náměstek pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

V současné chvíli vzniká zásobník nápadů a opatření, jež by kraj mohl realizovat s ohledem na možnosti vlastního rozpočtu, národních a evropských zdrojů. Finální strategický dokument budou schvalovat krajské orgány.

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 3.4.2020 / 3.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém