Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj přivezl na České dny v Zakarpatí kulturu i humanitární dar

 
01
Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš reprezentoval Ústecký kraj na akci České dny v Zakarpatí, která proběhla v Užhorodu na Ukrajině. Ta navázala na úspěšný loňský ročník realizovaný u příležitosti 100. výročí vzniku Československa, jehož bylo Zakarpatí součástí. Ani letos nechyběla humanitární pomoc od Ústeckého kraje, oblastní dětská nemocnice v Mukačevu získala díky Ústeckému kraji sanitní vůz.
 

 
 

České dny v Zakarpatí v Užhorodu přivítaly veřejnost, která měla možnost zhlédnout kulturní program připravený např. Domem dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Na jednotlivých stáncích se prezentovaly regionální příspěvkové organizace, potravinářské a gastronomické společnosti, výrobní firmy apod. Hosty byly mimo jiné delegace členů Senátu Parlamentu ČR, představitelé Zakarpatské oblastní rady, zástupci Královéhradeckého kraje a významné české firmy působící v Ústeckém kraji.

 

V rámci samotného slavnostního zahájení Českých dnů v Zakarpatí došlo k předání symbolického klíče od sanitního vozu, který Ústecký kraj daroval Zakarpatské oblastní radě v rámci naplňování dohody o vzájemné spolupráci. Klíč předal náměstek hejtmana Zdeněk Matouš předsedovi Zakarpatské oblastní rady a sanitní vůz bude aktivně využíván Oblastní dětskou nemocnicí Zakarpatské oblasti v Mukačevu. Součástí daru bylo i drobné humanitární vybavení pro složky zdravotnické záchranné služby.

 

V rámci cesty na Ukrajinu Užhorodu absolvoval náměstek Matouš pracovní jednání s mimořádným a zplnomocněným velvyslancem ČR v Kyjevě J. E. Radkem Matulou a generálním konzulem ČR ve Lvově Pavlem Peškem.

 

Součástí Českých dnů v Zakarpatí byl tentokrát také odborný seminář uspořádaný Svazem měst a obcí ČR na téma „Možnosti spolupráce na lokální úrovni se zahraničním partnerem a financování zdrojů“. Na úspěšnou spolupráci navazuje další aktivita, kterou je jednání s ukrajinskými podnikateli, jež proběhne v říjnu v Ústeckém kraji.  Setkání je předmětem projektu s názvem „Incomingová mise ukrajinských podnikatelů a představitelů místních samospráv do Ústeckého kraje“ realizovaného Generálním konzulátem České republiky ve Lvově. Cílem je propagovat Českou republiku v zahraničí, vyzdvihnout kvalitu českého zboží a služeb, získat kontakty, na které by se při jiných příležitostech nedosáhlo a uchopit možnosti obchodní spolupráce. Na organizaci se podílí Ústecký kraj spolu s Ústecko – zakarpatskou agenturou.

 

Dohoda o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastní radou byla podepsána již v roce 2017. Zaměřuje se především na spolupráci v rámci turistického ruchu a vzájemnou propagaci mezi oběma regiony.


1
Slavnostní zahájení Českých dnů v Zakarpatí

2
Náměstek hejtmana Zdeněk Matouš předával symbolický klíč od darované sanitky

3

4
Tanečnice z Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem se postaraly o kulturní program

5
Akce přilákala davy nadšených diváků

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 25.9.2019 / 25.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém