Orientační nabídka


 

Ústecký kraj prohlubuje spolupráci s ukrajinským regionem Zakarpatská oblast

foto
V návaznosti na podepsané memorandum o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastí realizuje místní akční skupina SERVISO se sídlem v Třebívlicích projekt mezinárodní spolupráce v rámci Programu rozvoje venkova na období 2014-2020, opatření 19 Podpora místního rozvoje na základě iniciativy LEADER.
 

 
 

Projekt s názvem Podpora rozvoje metody LEADER a její aplikace pro rozvoj venkova na Ukrajině je realizován za ukrajinskou stranu ve spolupráci s Agenturou pro regionální rozvoj a přeshraniční spolupráci „ZAKARPATÍ“ Zakarpatské oblastní rady. Obě partnerské strany podepsaly k projektu společné memorandum a smlouvu o mezinárodní spolupráci v červnu 2017 za podpory představitelů politického vedení obou partnerských regionů.

V rámci úvodního setkání partnerských stran projektu se uskutečnila pracovní cesta české delegace do Ukrajiny. Za českou stranu se zúčastnili zástupci veřejné sféry z členských obcí MAS, podnikatelského sektoru a rovněž zástupce krajského úřadu. Delegace se v rámci cesty setkala se členy Zakarpatské oblastní rady, představila zástupcům partnerské agentury metodu LEADER, tzv. příklady dobré praxe a mimo oficiální jednání podnikla exkurzi po regionu Zakarpatské oblasti. Účastníci navštívili užhorodský zámek a právnickou fakultu, prohlédli si pěstování zeleniny ve vytápěných fóliovnících, sýrárnu, muzeum Ivana Olbrachta v Koločavě, horské jezero Siněvir, budovu sídla oblastní rady a podívali se do sociálně vyloučené lokality u města Iršava.

Ústecký kraj ve spolupráci se Zakarpatskou oblastí podniká další kroky navazující na podpis memoranda o spolupráci mezi oběma regiony, které mají za cíl specifikovat obecnou formu spolupráce do konkrétní podoby umožňující finanční podporu projektům s akcentem na společnou historickou vazbu mezi našimi národy, zejména při vzniku společné Republiky československé v roce 1918.

foto
V zasedacím sále přijali českou delegaci členové Zakarpatské oblastní rady v čele s jejím předsedou Mychajlem Rivisem (třetí zleva).

foto
Společná fotografie účastníků setkání následovala po exkurzi v sídle Zakarpatské oblastní rady ve městě Užhorod.

 
 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 11.9.2017 / 11.9.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies