Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ústecký kraj projekty umí, z evropských fondů získal 113 milionů korun

 
logo ÚK
Rekonstrukce vily v areálu Severočeské vědecké knihovny a rekonstrukce a dostavba školy obalové techniky ve Štětí, to jsou dva úspěšné projekty Ústeckého kraje. Oba byly dokončeny po stavební a realizační stránce a nyní úspěšně prošly kontrolou s tím, že Ústecký kraj dostal proplacenou dotaci v plné výši a bez krácení. Jedná se tak o více než 113 milionů korun z programu IROP, které Ústecký kraj investoval do rozvojových projektů.
Tisková zpráva z 4. listopadu 2019
 

 
 

„V současném programovém období se daří čerpat dotace bez toho, aby v projektech kontroly nacházely chyby. Ústecký kraj tedy dostává proplaceno to, o co si požádá. Svědčí to o dobře připravených projektech ze strany kraje. Díky kvalitním projektům a dobré spolupráci všech stran se tak v kraji daří realizovat řadu investičních akcí, které by bylo obtížné hradit z vlastního rozpočtu. Jedná se o rekonstrukce škol, sociálních objektů, silnic, nebo třeba knihovny,“ shrnul náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

 

Jedním z úspěšně proplacených ukončených projektů je „Rekonstrukce vily Velká Hradební č. p. 49 - Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem“. Celá akce stála více než 61 milionů korun, proplaceno z IROP pak bylo 40 milionů. Objekt určený k rekonstrukci už neodpovídal požadavkům moderní knihovny, z technických důvodů nebylo možné využívat jej celý. Díky realizaci projektu se tak vytvořily podmínky pro dlouhodobé uložení knihovního fondu, jeho zabezpečení a ochranu, efektivní a rychlé zpřístupnění dokumentů. V  novém depozitáři byly instalovány technologie k zajištění požadované kvality prostředí pro uchování knihovního fondu a technologie pro zabezpečení a ochranu depozitáře. V rekonstruované historické budově je umístěn depozitář, studovny, reprezentační a výstavní sál, multifunkční sál, knihařská a grafická dílna, zázemí pro návštěvníky a zázemí pro zaměstnance a sklady. V 1. patře byla nově otevřena kavárna, která mimo příjemného posezení zajišťuje i servis pro akce pořádané knihovnou. Knihovna byla vybavena novým mobiliářem (pulty, židle, stoly, křesla, regály) a audio technikou. V rámci realizace projektu byly provedeny restaurátorské práce na budově a na historicky cenném mobiliáři.

 

Dalším úspěšně proplaceným projektem Ústeckého kraje byl "VOŠ obalové techniky a SOŠ Štětí - Reko a dostavba areálu školy". Rekonstrukce školy zapadá do záměru kraje podporovat odborné vzdělávání v oblasti přírodních věd, technických a řemeslných oborů. Právě modernizace výukových prostor a vybavení přispěje ke zvýšení kvality vzdělávání a budoucímu uplatnění žáků na trhu práce. Původní budova školy, která je jedinou vyšší odbornou školou obalové techniky v republice, prošla zásadní rekonstrukcí, došlo ke změnám vnitřních dispozic, zvětšení učeben. Je zde nový ateliér designu, moderní chemická laboratoř, na jejímž vzniku se podílela společnost Mondi Štětí. Škola má novou přístavbu pro technické zázemí obalové techniky, jsou zde zrekonstruované učebny pro packaging a signmaking, které se pyšní nejmodernějšími přístroji. Součástí rekonstrukce byly také bezbariérové vstupy a výtahy. Celkové náklady projektu byly více než 102 milionů korun. Výše dotace z prostředků IROP pak činila 73 milionů korun.

 

Ústecký kraj realizuje řadu investičních projektů spolufinancovaných z evropských fondů prostřednictvím programu IROP. Investiční akce tak administruje od samého počátku od přípravy projektové dokumentace, vysoutěžení zhotovitele až po závěrečnou kontrolu Řídicím orgánem IROP, zda projekt proběhl v souladu se všemi pravidly, a finanční vyúčtování dotace.

01

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 4.11.2019 / 4.11.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém