Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj: Protesty ze Šluknovska se mohou přenést i do dalších lokalit

 
mk
Napětí v sociální oblasti vyústilo v srpnu loňského roku v masivní protesty obyvatel měst ve Šluknovském výběžku. Jak dnes informoval novináře radní Martin Klika, Ústecký kraj průběžně monitoruje situaci v sociálně vyloučených lokalitách a zaznamenal nárůst nespokojenosti občanů s řešením této problematiky ze strany vlády. Soužití s nepřizpůsobivými občany se stalo tématem číslo jedna v Ústeckém kraji, a pokud stát rychle nezasáhne, hrozí vážné riziko, že se protesty ze Šluknovska rozšíří i do dalších lokalit.
 

 
 

„Z mých návštěv v sociálně vyloučených lokalitách vyplývá jasný závěr, protesty občanů se letos mohou ze Šluknovska přenést i do dalších míst v našem kraji. Občany stále více znepokojují patologické jevy spojované s nepřizpůsobivými, tedy zhoršující se bezpečnost, narušovaní občanského soužití, porušování hygienických předpisů nebo rozšiřování drog a heren,“ uvedl Martin Klika, člen Rady Ústeckého kraje.

 

Z ankety mezi občany ve Varnsdorfu a Rumburku například vyplývá, že se situace ve Šluknovském výběžku od srpna loňského roku prakticky nezměnila, v Rumburku je situace vnímána lépe. Takový názor zastává 80 % dotazovaných a více než 55 % se dokonce obává o své bezpečí a majetek. Vedle toho si 96 % myslí, že premiér Petr Nečas nesplnil své sliby ze září loňského roku a stejný podíl dotazovaných nesouhlasí se záměrem vládních stran nepodpořit v poslanecké sněmovně tzv. Ústecký balíček, který by měl mimo jiné přinést trestní stíhání za opakované přestupky. Zajímavá je přitom skutečnost, že 85 % dotazovaných neuvažuje o přestěhování.

 

Připravil: OTI

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 23.1.2012 / 23.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém