Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj řeší dopravní situaci na Štětsku

 
1
Radní Jiří Šulc svolal dnes na krajský úřad jednání se zástupci společnosti MONDI Štětí a.s. Schůzka se týkala především řešení dopravní situace mostu v Počeplicích, který byl na začátku října zcela uzavřen pro nákladní dopravu.
 

 
 

Tisková zpráva z 29. listopadu 2010

 

Radní Jiří Šulc svolal dnes na krajský úřad jednání se zástupci společnosti MONDI Štětí a.s. Schůzka se týkala především řešení dopravní situace mostu v Počeplicích, který byl na začátku října zcela uzavřen pro nákladní dopravu. Takové opatření je ovšem neúnosné pro společnost, která dopravní tepnu využívá. „Vzhledem k nutnosti zachování nákladní dopravy připravil Ústecký kraj zřízení mostního provizoria. Na posledním jednání Rady Ústeckého kraje byl schválený výběr zhotovitele stavby a při dodržení všech zákonných lhůt by mohlo být provizorium zprovozněno v prvním čtvrtletí příštího roku,“ upřesnil Jiří Šulc.

Ředitel Mondi Štětí a.s. Jan Žižka vysvětlil, že také společnost v této situaci přijala taková opatření, aby kamiony nepřetěžovaly hlavní tah na Roudnici, např. zvýšení přepravy za pomoci železnice. „Vedení Ústeckého kraje patří velké poděkování za rychlé a konstruktivní řešení. Naše společnost je připravená se na zprovoznění mostního provizoria  podílet formou finančního daru kraji,“ řekl Jan Žižka.

V rámci jednání se hovořilo také o dalších dopravních stavbách, které jsou strategické jak pro Ústecký kraj, tak pro společnost Mondi. Pro řešení nevyhovujícího technického stavu mostu ve Štětí bude připravena studie navrhující několik variant možné rekonstrukce, příprava dlouho očekávaného obchvatu Roudnice bude dokončena v polovině příštího roku.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Za Krajský úřad Ústeckého kraje se zúčastnil radní Jiří Šulc, radní René Budjač, vedoucí doboru investic Jiří Smrčka a vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk

2
Ředitel Mondi Štětí a.s. Jan Žižka a manažer Pavel Bartusek (zleva)

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 29.11.2010 / 29.11.2010 | Účinnost do: 1.11.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém