Orientační nabídka


 

Ústecký kraj řešil zvýšení bezpečnosti dopravy na mezinárodní konferenci

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
web
První národní setkání k projektu na zvýšení bezpečnosti dopravy s názvem ChemMultimodal, jehož partnerem je Ústecký kraj, proběhlo počátkem listopadu v Praze u příležitosti 11. ročníku logistické konference SpeedCHAIN. Kraj zde v rámci panelové diskuze na téma Terorismus – reálná hrozba v zásobovacím řetězci reprezentoval radní pro bezpečnost a sociální věci Martin Klika.
Tisková zpráva ze dne 7. listopadu 2016
 

 
 

Pro Ústecký kraj, jež má jako region dlouholetou tradici v chemickém průmyslu, je zvýšení bezpečnosti dopravy již třetím projektem, zabývajícím se logistikou v dané oblasti. Stejně jako při prvních dvou, ChemLog a ChemLog T&T, úzce spolupracuje také nyní se Svazem chemického průmyslu České republiky. Aktuální projekt ChemMultimodal bude realizován v letech 2016 – 2019. Má za cíl např. podpořit rozšíření počtu kontejnerových vlaků a vybavení koridorů pro přepravu nebezpečného zboží či nové systémy překladišť a provoz na terminálech vedoucí ke snížení emisí skleníkových plynů. Celkově jde o zefektivnění přepravy nákladů s cílem zlepšit dopady dopravy na životní prostředí a bezpečnost. Pro Ústecký kraj je předpokládaným výstupem snížení zatížení silniční sítě díky zvýšení podílu kombinované dopravy v regionu. Mezi klíčové hráče projektu je proto žádoucí zahrnout provozovatele terminálů, překladišť (Lovosice, Ústí nad Labem) a přístavů (Lovosice, Ústí nad Labem, Děčín) v Ústeckém kraji.

V rámci otázky bezpečnosti přepravy seznámil Martin Klika posluchače s připraveností kraje na řešení mimořádných událostí. Jedním z příkladů je loňská havárie v chemickém závodě v Záluží u Litvínova. Požadavkem kraje je rekonstrukce silnice I/27 mezi Mostem a Litvínovem, jejímž rozšířením by došlo ke zvýšení kapacity s vyšší propustností. Tuto skutečnost podpořila i Bezpečnostní rada státu.

Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN je aktuálně největší akcí svého druhu v regionu střední Evropy. Jejím posláním je podílet se na utváření a rozvoji moderní české logistiky, její efektivní integraci do regionální logistiky středoevropského regionu ve vazbě na společný evropský trh. Poskytuje prostor pro širokou odbornou diskuzi zejména logistických odborníků z oblasti průmyslové výroby, mezinárodního obchodu a smluvní logistiky.

web

web
Na konferenci vystoupil radní Ústeckého kraje Martin Klika (sedící druhý zleva)

web

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Marie Logrová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2016 / 7.11.2016 | Zveřejnit od-do: 7.11.2016-7.12.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies