Orientační nabídka


 

Ústecký kraj se otevře filmařům: Hledáme komparz!

foto
V Česku v posledních letech postupně vznikají takzvané filmové kanceláře. Jejich primární úlohou je přilákat do svého teritoria audiovizuální produkce a podat jim veškeré potřebné informace, pomoci najít vhodné lokace a propojit je s místními partnery. Tento projekt, který pro jednotlivé kraje znamená jak přísun finančních prostředků, tak hlavně podporu turistického ruchu, míří i do severních Čech. Nejen pro domácí, ale i světové filmaře se tak otevře i Ústecký kraj.
Tisková zpráva ze dne 2. srpna 2016
 

 
 

V zahraničí jsou filmové kanceláře velmi rozšířené a už i v Čechách se tato aktivita, která je ideálním nástrojem propagace jednotlivých atraktivních míst v krajích, postupně stává stále více vyhledávanou alternativou, jak do regionu nalákat filmaře. Filmové kanceláře se tak stávají vstupní bránou do regionu. Pro Ústecký kraj je to jedinečná možnost jak filmovému průmyslu nabídnout zajímavé lokace.

Filmová kancelář Ústeckého kraje zajistí spolupráci a pomoc filmovým štábům, produkcím, lokačním manažerům a dalším filmovým profesionálům. Filmová kancelář, jejíž činnost bude zajištovat oddělení cestovního ruchu krajského úřadu, zabezpečí komunikaci s regionálními úřady a subjekty a podporu při zajištění povolení k natáčení, zorientování se v možnostech a podmínkách natáčení v regionu, doporučení a zajištění kontaktů na místní dodavatele - ubytovací a stravovací služby, produkční agentury, dopravní podniky, příspěvkové organizace kraje, náboru epizodních rolí a komparzu, a řadu ostatních ostatní náležitostí dle individuálních podmínek, potřeb a možností. „Jako jeden z regionálních partnerů Czech Film Commission, se kterou pravidelně konzultujeme činnosti naší kanceláře, máme dobré povědomí o možných potřebách filmových štábů a jsme připraveni usnadnit jim natáčení v našem kraji,“ vyjádřil se radní pro oblast zahraničních vztahů, cestovního ruchu a regionálního rozvoje Jan Szántó. „Postupně budujeme síť měst, obcí, institucí i soukromých subjektů, které jsou vůči audiovizuálním produkcím vstřícné,“ dodal Szántó.

Filmový průmysl nabízí jedinečnou příležitost pro rozvoj regionů z marketingového a ekonomického hlediska. Filmové štáby v daných regionech utrácí nemalé prostředky za služby při samotné realizaci filmu, zaměstnávají řadu místních obyvatel, využívají stravovací a ubytovací zařízení, rozvíjí cestovní ruch, zintenzivňují identifikaci místních obyvatel s jejich regionem.

Jedním z počinů vznikající regionální filmové kanceláře v Ústeckém kraji je výpomoc se seriálem natáčeným v koprodukci s Českou televizí s pracovním názvem „Svět pod hlavou“. Natáčet se bude v Ústí nad Labem ve dnech 13. - 21. srpna 2016. Natáčení předchází kostýmová zkouška 8. srpna 2016, na kterou musí přijít všichni, kdo chtějí natáčet. Děj seriálu je zasazen do roku 1982. Takže pokud tě zajímá, jak se natáčí seriál? Chceš si zahrát po boku známých herců? Nyní máš jedinečnou možnost! Hledáme lidi ve věku 17 - 80 let, kteří nemají viditelné tetování a mají vlasy bez melíru. V případě mužů nejlépe ty, kteří mají delší nebarvené vlasy typu „mánička/underground“, ale není podmínkou. Tak neváhejte a zasílejte vaše aktuální fotografie a údaje včetně telefonního čísla na náš speciální "seriálový" mail: serial-talent@seznam.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 2.8.2016 / 2.8.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém