Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika

 

Ústecký kraj se poprvé prezentoval v Dánsku

 
foto
Až na severu Evropy se se svou nabídkou v cestovním ruchu prezentoval Ústecký kraj. Na mezinárodním veletrhu Ferie for Alle v dánském městě Herning se náš region prezentoval úplně poprvé na doporučení zastoupení Czechtourism pro Skandinávii. Jedná se o největší veletrh cestovního ruchu v Dánsku. Za tři dny jej navštívilo 61 tisíc lidí. Česká republika zde měla společnou expozici s Polskem.
 

 
 

Největší zájem byl o golfovou turistiku, aktivní dovolenou v Krušných horách a o možnostech lyžování a trávení volného času. Dánové jsou proslulí svoji láskou k cykloturistice. Podle průzkumů 9 z 10 Dánů vlastní kolo. Proto se nelze divit, že velký zájem měli návštěvníci o cykloturistiku v Ústeckém kraji. Cyklostezka Labe je v  Dánsku velmi známá. Řada z návštěvníků znala i další části regionu například České Švýcarsko, kde už i několikrát byli na dovolené nebo prodlouženém víkendu.

 

Společně s Ústeckým krajem se na veletrhu prezentoval také hotel Clarion Ústí, který zde byl již v minulosti a navázal zde úspěšnou spolupráci s cestovními kancelářemi z Dánska. Na místě byl také domluven „presstrip“ pro nejčtenější časopis o cestování Vagabond, který proběhne v květnu. Tento časopis připravuje 12 stránkovou reportáž o aktivní turistice v ČR. Veletrhu v Herningu se zúčastňuje každoročně více než 1000 vystavovatelů, cca 200 novinářů a celková návštěvnost činí 60 až 70 tisíc účastníků.

 

V únoru se Ústecký kraj prezentoval také na největším veletrhu cestovního ruchu v Bavorsku. V Mnichově na oblíbeném německém veletrhu F.RE.E Munchen se Ústecký kraj prezentuje pravidelně už od roku 2010. Společně s ním se prezentovala i města Ústí nad Labem a Teplice. K nejžádanějším turistickým produktům patřila opět oblíbená Labská stezka, Národní park České Švýcarsko a významné pamětihodnosti a akce ve spojení s výročím oslav vzniku Československa v roce 1918.


foto

foto

foto

foto
V únoru se Ústecký kraj prezentoval také na největším veletrhu cestovního ruchu v Bavorsku.

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 2.3.2018 / 2.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém