Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj se představil v Berlíně

 
4
V rámci projektu Českého centra v Berlíně se mohl v Německu představit Ústecký kraj. Hejtmanka Jana Vaňhová osobně vedla prezentaci, poté následovala vernisáž výstavy fotografií Studia H.
 

 
 

Tisková zpráva z 12. října 2009

Obyvatelé Berlína měli jedinečnou příležitost zhlédnout prezentaci o Ústeckém kraji, který v Českém centru představila hejtmanka Jana Vaňhová. Tato prezentace byla součástí projektu Českého centra v Berlíně, díky němuž se mohly v tomto roce pochlubit svými krásami již čtyři kraje České republiky. Ústecký kraj byl v tomto roce posledním a sérii uzavřel úspěšně a se ctí.

  O úspěchu svědčila i značná návštěvnost, knihovna Českého centra byla zaplněna do posledního místa. Návštěvníky přivítal zástupce ředitele Českého centra Tomáš Procházka, úvodní slovo pronesl vyslanec ve Spolkové republiky Německo Milan Čoupek a dále už se mohla široká veřejnost seznámit s přírodními krásami Ústeckého kraje a s nejzajímavějšími turistickými lokalitami stejně jako s průmyslovou tradicí v podání hejtmanky Jany Vaňhové. Vyvrcholením celé akce pak byla následná vernisáž nádherných fotografií Ústeckého kraje, jejichž autory jsou členové Studia H.

  Všichni přítomní mohli v závěru ochutnat speciality přivezené z Ústeckého kraje a sluší se dodat, že tradiční tyčinky, klobásky, svatební koláčky podobně jako nabídka vín a likérů nadchly.

  Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová řekla: „Dnešní výstava ukázala všem návštěvníkům Berlína, a věřím, že i  spoustě zahraničních turistů z jiných zemí Evropy, jak zajímavý je náš kraj na úpatí Krušných hor a podél největší české řeky Labe. Ta ostatně protéká i Německem a je v podstatě symbolem naší staleté spolupráce.“

  „Vzhledem k tomu, že Berlín se profiluje jako město kultury a každý den se v něm koná až tisíc nejrůznějších akcí, je velkým úspěchem, kolik příznivců české kultury si našlo cestu do Českého centra,“ dodal k akci Tomáš Procházka, zástupce ředitele Českého centra. Nezbývá než doufat, že následně najdou cestu i mezi krásy Ústeckého kraje.

Připravila Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 726, hanackova.m@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová při prezentaci

2
Návštěvníci Českého centra v Berlíně při představení Ústeckého kraje

3
Hejtmanka ÚK Jana Vaňhová komentuje vystavované fotografie zástupci ředitele Českého centra Tomáši Procházkovi

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 12.10.2009 / 12.10.2009 | Účinnost od-do: 12.10.2009-12.11.2009

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém