Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika

 

Ústecký kraj se prezentoval v zahraničí

 
foto
V rámci podpory cestovního ruchu v České republice pořádal Czechtourism prostřednictvím svých zahraničních zastoupení prezentační akce, kterých Ústecký kraj využil pro propagaci turistických atraktivit z našeho regionu.
Tisková zpráva ze dne 28. srpna 2019
 

 
 

Saské Drážďany byly třetí srpnový víkend dějištěm pravidelných městských slavností Canaletto Dresden 2019, letos se konaly u příležitosti 813. výročí založení Drážďan. Czechtourism zde ve vlastní expozici prezentuje nabídku Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Účast a zájem o nabídku turistiky v Ústeckém kraji byl obrovský. Tradiční návštěvnost se pohybuje okolo půl milionu návštěvníků. Slavnosti jsou oblíbené pro hudební a divadelní show, nabídku světové i regionální gastronomie, sportovní nabídku, zábavu pro děti, až po večerní diskotéky.

                                       

Od 24. do 25. srpna nabízel Ústecký kraj v Moskvě na dvoudenním Festivalu české kultury v Rusku nabídku pro cílovou skupinu se zaměřením na lázeňství a wellness. Hlavním propagátorem byly Lázně Teplice, které kromě lázeňské nabídky pořádaly vědomostní kvízy o městě Teplice pro návštěvníky, pouštěly promo videa o Ústeckém kraji a rozdávaly propagační materiály, které podněcují k návštěvě Ústeckého kraje. Význam festivalu české kultury v Rusku pro zahraniční turisty podtrhla svou reportáží i Česká televize.

 

„Sousedé ze Saska tvoří nejpočetnější zahraniční klientelu, která nás opakovaně navštěvuje, za což jsme rádi. Atraktivní je cykloturistika na Labské stezce, pěší turistika v Českém Švýcarsku i zimní nabídka skiareálů v Krušných horách“, uvedl k účasti kraje na akci náměstek hejtmana Ústeckého kraje Zdeněk Matouš a dodává: „Cílíme i na početnou ruskou klientelu lázní Teplice, která vyhledává kvalitní léčebné programy. Navíc samotné Teplice a jejich okolí má obrovské turistické možnosti, vždyť v nedaleké Krupce jsou od letoška hornické památky zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

Zpracovala: Ing. Ellen Herzogová, Odbor regionálního rozvoje

foto

Prezentace Ústeckého kraje v Moskvě.

foto

FOTO
Canaletto Dresden 2019


 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 28.8.2019 / 28.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém