Orientační nabídka


 

Ústecký kraj se prezentuje na veletrhu Holiday World Praha 2016

foto
Holešovické výstaviště hostí již 25. ročník prestižního veletrhu Holiday World, který je přehlídkou tuzemských regionů, cestovních kanceláří, turistických služeb a zahraničních vystavovatelů. Tradiční součástí je i expozice Ústeckého kraje. Při příležitosti krajské prezentace pokřtili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní pro cestovní ruch Jan Szántó a další významní hosté nového cykloprůvodce Labská stezka.
Tisková zpráva ze dne 19. února 2016
 

 
 


„Líbí se mi, že se expozice Ústeckého kraje může představit na tak významném veletrhu mezi vystavovateli z několika desítek zemí a ukázat tak, že i v našem kraji můžou turisté strávit nezapomenutelné chvíle a navštívit řadu jedinečných míst,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček, který spolu s náměstkyní Janou Vaňhovou a radním Janem Szántó na veletrh zavítali.

 

Z milánského Expa 2015 až na pražský Holiday World 2016 přicestovala i postava Giacoma Casanovy. Ten je výlučně spjat s naším krajem díky svému pobytu na duchcovském zámku na sklonku života. Dále ve stánku Ústeckého kraje, kromě prezentace jednotlivých turistických destinací, které mohou návštěvníky inspirovat k výletům a volnočasovým aktivitám, nechyběla ochutnávka regionálních vín nebo lokálního piva. Dubská porcelánka představila svou bohatou historii obohacenou o názornou ukázku malování porcelánu. V rámci stánku Ústeckého kraje byl také partnerský polský region Ostróda, který se na veletrhu prezentoval se zmenšenou maketou unikátního lodního výtahu v polské Olešnici.

 

Součástí prvního dne veletrhu byl i křest nového cykloprůvodce Labská stezka 2016. Ten u stánku Ústeckého kraje společně představili veřejnosti partneři společného marketingu stezky, za Ústecký kraj hejtman Oldřich Bubeníček a radní pro oblast zahraničních vztahů, cestovního ruchu a regionálního rozvoje Jan Szántó, za Nadaci Partnerství Daniel Mourek a další zástupci soukromého i veřejného sektoru. 

 

Cykloprůvodce vychází v nákladu 260.000 ks v české a německé jazykové mutaci a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. Návštěvníky stezky tak provede podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. V Ústeckém kraji jen v úseku mezi Děčínem a Ústím nad Labem, který je nejfrekventovanější, zaznamenaly sčítače až 150 tisíc cyklistů nebo pěších za loňský rok,“ poznamenal k využití Labské stezky radní Jan Szántó a dodává: „Právě pro jejich pohodlí umístí Ústecký kraj v roce 2016 na Labskou stezku několik mobilních buněk, které budou sloužit jako hygienické zázemí. Buňky poskytne darem společnost ČEZ a.s, která část svých zisků vrací do projektů na podporu kvality života obyvatel, ať už jsou to dětská hřiště nebo v našem případě tolik potřebná mobilní hygienická zařízení.“

 

Do přípravy česko-německého průvodce se zapojily a průvodce finančně podpořily kraje Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký, statutární města Hradec Králové, Pardubice, Ústí nad Labem, Děčín a dále Roudnice n. L., Mělník, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí.

 

Stovky vystavovatelů lákají na Holiday World každoročně tisíce návštěvníků jak z odborné, tak laické veřejnosti. Slavnostního zahájení největšího veletrhu cestovního ruchu v České republice se zúčastnila řada osobností a podtrhla tak významnost akce. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, jejíž ministerstvo převzalo nad akcí záštitu, zahajovala veletrh už loni. Partnerským krajem se pro letošní rok stal Jihomoravský kraj a čestným zahraničním hostem je Čína. Veletrh potrvá až do neděle 21. února.

 

 

Více o veletrhu v Praze na  http://www.holidayworld.cz

Turistické tipy naleznete na http://www.branadocech.cz

                                             www.labska-stezka.cz


foto
Na jubilejním 25. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze se prezentoval i Ústecký kraj.

foto

foto
Zleva radní pro cestovní ruch Jan Szántó, náměstkyně Jana Vaňhová, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

foto
Ukázka malování z dubské porcelánky.

foto
Z milánského Expa 2015 přicestoval Casanova líbat ženy na pražský veletrh Holiday World.

foto
Čestným vystavovatelem byla na veletrhu Čína. Na snímku ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček se vítá s velvyslankyní Marockého království Souriyu Otmani, která loni v září zavítala do Ústeckého kraje.

foto
Ochutnávka tradičního marockého mátového čaje.

foto
Křest nového cykloprůvodce Labská stezka 2016.

foto
Zleva náměstkyně primátora Pardubic Helena Dvořáčková, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní pro cestovní ruch Ústeckého kraje Jan Szántó, náměstek hejtmana Královehradeckého kraje Otakar Ruml, náměstkyně primátora Hradce Králové Anna Maclová a Daniel Mourek z Nadace Partnerství.

foto

                                                             Cykloprůvodce vychází v češtině i němčině.

 

 

  


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 19.2.2016 / 19.2.2016 | Účinnost od-do: 19.2.2016-19.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém