Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj se připojí k Záchrannému kruhu

 
1
Asociace Záchranný kruh, o.s. si dala za úkol zlepšit informovanost občanů o krizových situacích. Jedním z jejích projektů je projekt „Chraň svůj svět, chraň svůj život“, který poskytuje školám vysoce kvalitní výukový materiál zaměřený na problematiku ochrany člověka za mimořádných situací. V rámci tohoto projektu zakoupil Ústecký kraj 333 těchto výukových sad, kterými budou vybaveny všechny základní školy v regionu.
 

 
 

Tisková zpráva z 15. prosince 2010

„Vzhledem k tomu, že ochrana člověka za mimořádných událostí není předmětem vyučovaným na pedagogických fakultách, věřím, že poskytnuté materiály pomůžou učitelům se v problematice dobře zorientovat. Ústecký kraj se s mimořádnými událostmi, jako jsou třeba povodně, setkává bohužel poměrně často, proto by se těmto záležitostem měla při výuce věnovat pozornost. Nákup výukových materiálů je prvním krokem k tomu, aby se Ústecký kraj mohl připojit k ostatním aktivitám Asociace Záchranný kruh,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová.

Cílem projektu v rámci Ústeckého kraje je poskytnutí výukového materiálu všem základním školám v kraji, pracovat s nimi a také vytvořit zpětnou vazbu pro ověření, jak jsou materiály využívány. Ty obsahují 12 multimediálních kursů včetně metodiky. K tvorbě těchto kursů byly přizvány i některé školy a orgány státní správy zabývající se školstvím a pedagogikou. Projekt  bude prosazován do škol prostřednictvím školních metodiků prevence, kteří jsou ke své práci sdružováni Pedagogicko-psychologickou poradnou Ústeckého kraje.

Asociace Záchranný kruh, o.s. sdružuje řadu záchranářských subjektů i orgánů státní správy za účelem spolupráce v oblasti informovanosti, komunikace, prevence a přípravy obyvatelstva, napomáhá také k prohloubení podpory IZS.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 15.12.2010 / 15.12.2010 | Účinnost do: 31.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém