Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Strategie rozvoje cestovního ruchu

 

Ústecký kraj se úspěšně prezentoval na veletrhu v Moskvě

 
foto
Ve dnech 13. až 15. března 2018 proběhl na výstavišti Expocentre Krasnaya Presnya v Moskvě veletrh MITT Moskva, který je největší výstavní akcí cestovního ruchu pořádanou v Ruské federaci. Za Ústecký kraj přijeli náměstci hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka - Jaroslav Komínek a Jaroslav Foldyna.
 

 
 

Společně s naším krajem se prezentovaly tradičně jako předchozí roky i lázně Teplice a letos poprvé také společnost Visit Teplice. Největší zájem byl především o oblasti zdravotní turistiky, tedy o lázně a wellness, dále pak o přírodní atraktivity a významné památky.

Den před zahájením samotného veletrhu probíhala v prostorách Ambasády ČR prezentace pro ruské cestovní kanceláře, kde Ústecký kraj, společně s ČSA a zahraničním zastoupením Czechtourism v Moskvě, prezentoval turistické nabídky kraje. Představeny byly také významné značky s československou tradicí, pamětihodnosti, kulturní instituce a významné kulturní události. V rámci večerního programu byla k vidění výstava fotografií z Českého Švýcarska fotografa Václava Sojky. K poslechu hrála muzika folklórního souboru Lužičan z podhůří Lužických hor. Pro muzikanty Lužičanu to byla již v pořadí třetí produkce. Tentokrát od nich zazněly skladby z regionů Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v rámci celoroční série „Prezentace krajů České republiky“. První vystoupení folklórní skupiny Lužičan se odehrálo již 9. března v pivnici Českého Domu v Moskvě, kde se hudebníci setkali se zástupci Českého centra, Zastupitelského úřadu, českých medií a kolegů ze Slovenské republiky a Ruska. Druhé vystoupení proběhlo v rámci zahájení "Roku stého výročí vzniku Československa" na půdě Spojeného ústavu jaderného výzkumu v Dubně.


foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 21.3.2018 / 21.3.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém