Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj si připomněl 74. výročí ukončení 2. světové války

 
Pietní ústí
U pomníku vojáků Rudé armády v Městských sadech v Ústí nad Labem se uskutečnil za účasti představitelů Ústeckého kraje, města a dalších osobností pietní akt k příležitosti uctění památky obětí 2. světové války a ukončení 2. světové války v Evropě, které bylo dne 7. května 1945 stvrzeno podpisem bezpodmínečné kapitulace Německa.
Tisková zpráva ze dne 7. května 2019
 

 
 

Kromě hejtmana Oldřicha Bubeníčka se za vedení Ústeckého kraje na akci dále zúčastnila Jitka Sachetová, radní pro oblast kultury a památkové péče, zemědělství, životního prostředí a venkova a Jaroslav Dubský, předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči. Za Ústí nad Labem svůj proslov přednesla Věra Nechybová, 1. náměstkyně primátora. Mezi řečníky byl také Miroslav Šimáček, arciděkan Farnosti Ústí nad Labem a Petr Gajdoš, ředitel Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem.

„Scházíme se zde na tomto místě pravidelně, abychom si připomněli ukončení 2. světové války a porážku fašismu. Nikdy bychom neměli zapomínat na desetitisíce vojáků, kteří zahynuli na našem území. Proto bychom si těchto lidí měli vážit. Žádný z nich nechtěl za války zemřít, chtěli žít svobodně. Nic horšího než válka není,“ uvedl při svém proslovu hejtman Bubeníček.


01

02
Hejtman Bubeníček položil společně s Jitkou Sachetovou věnec k pomníku vojáků Rudé armády.

03

 

04

 

06
Vpravo Jaroslav Dubský, krajský zastupitel.

 

07
První zleva Petr Gajdoš, ředitel Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem a vedle něj Milan Šimáček, arciděkan Farnosti Ústí nad Labem.  

 

08

 

09

 
 


 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.5.2019 / 7.5.2019 | Zveřejnit od: 7.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém