Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj si připomněl 75. výročí ukončení druhé světové války na území Evropy

 
Pomník
Za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se ve čtvrtek 7. května u pomníku vojáků Rudé armády v Městských sadech v Ústí nad Labem uskutečnil pietní akt u příležitosti 75. výročí ukončení druhé světové války v Evropě. Uctění památky obětí války se s ohledem na aktuální dění kolem pandemie koronaviru konalo pouze v omezeném počtu osob.
Tisková zpráva ze dne 7. května 2020
 

 
 

V souvislosti s mimořádnými vládními opatřeními zabraňujícími šíření nemoci COVID-19 se pietní akt letos nekonal v tradičním velkolepém duchu. Památce zesnulých se poklonili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor statutárního města Ústí nad Labem Petr Nedvědický, generální konzul Ruské federace Vladimir Konstantinovich Potapkin, zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný a zástupce ředitele Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem Jan Schwarzbach.

Všichni přítomní zavzpomínali na hrůzy druhé světové války, uctili památku zesnulých položením květin u památníku a vzdali hold těm, kteří se zasadili o osvobození naší země. Pietní akt byl zakončen uctěním památky obětí války minutou ticha.

„K 75. výročí osvobození jsme připravovali řadu akcí ve spolupráci s našimi školami, s muzei, i s Generálním konzulátem Ruské federace v Karlových Varech. Bohužel současná epidemie všemu zabránila, a tak jsme alespoň položili květiny a zavzpomínali na ty, kteří se zasloužili o naši svobodu,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

01
Věnec u pomníku vojáků Rudé armády v Ústí nad Labem položil zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný a primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický

02
Poté i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

 

03
A také generální konzul Ruské federace Vladimir Konstantinovich Potapkin

 

04
Pomník vojáků Rudé armády v Městských sadech v Ústí nad Labem

 

05
Čest jejich památce

 

 


 
 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 7.5.2020 / 7.5.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém