Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj spolupořádal workshopy k tématu spravedlivé transformace

 
Mejstříková
V úterý 16. února pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ústeckým krajem on-line workshop pro města a obce a dále workshop pro malé a střední podniky týkající se tématu tzv. spravedlivé transformace. Workshopů se zúčastnila také 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková, do jejíž kompetence spadá oblast strategie přípravy a realizace projektů, včetně Fondu pro spravedlivou transformaci.
Tisková zpráva ze dne 18. února 2021
 

 
 

Na workshopech byli účastníci mimo jiné seznámeni s nově připravovaným Operačním programem Spravedlivá transformace a informováni o přípravě Plánu spravedlivé územní transformace. Podstatná část workshopů se týkala Fondu pro spravedlivou transformaci, který má pomoci tzv. uhelným regionům, tj. Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji, s přechodem na klimaticky neutrální ekonomiku. 

„Všichni víme, že jsou zde závazky EU Green Deal na snížení emise skleníkových plynů, náš kraj bude jeden z nejpostiženějších regionů, co se týče hospodářských a sociálních dopadů v důsledku zavírání uhelných dolů a odchodu od uhelných energetických zdrojů. Prostředky fondu mají pomoci financovat projekty, které tyto dopady zmírní, vytvoří nová pracovní místa, nové příležitosti a obory pro náš kraj. V neposlední řadě také přispějí ke zlepšení životního prostředí a pomohou s revitalizací krajiny po těžbě,“ sdělila Lubomíra Mejstříková, první náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje.

Zástupci Ústeckého kraje představili účastníkům workshopů Fond pro spravedlivou transformaci se vztahem na Ústecký kraj a dále připravované krajské projekty Datová platforma Portabo, Krajský energetický management a Síť veřejných energetiků.

Informace k Fondu pro spravedlivou transformaci včetně formuláře pro předkládání projektových záměrů jsou k dispozici na webových stránkách Regionální stálé konference www.rskuk.cz.

Fond pro spravedlivou transformaci
První náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková se zúčastnila workshopů k tématu spravedlivé transformace

Fond pro spravedlivou transformaci
Zástupci kraje na workshopech představili například Fond pro spravedlivou transformaci

 

Fond pro spravedlivou transformaci
Workshopy spolupořádal Ústecký kraj

 

Fond pro spravedlivou transformaci
 

Fond pro spravedlivou transformaci
 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 18.2.2021 / 18.2.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém