Ústecký kraj spolupořádal workshopy k tématu spravedlivé transformace

Mejstříková
V úterý 16. února pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Ústeckým krajem on-line workshop pro města a obce a dále workshop pro malé a střední podniky týkající se tématu tzv. spravedlivé transformace. Workshopů se zúčastnila také 1. náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Lubomíra Mejstříková, do jejíž kompetence spadá oblast strategie přípravy a realizace projektů, včetně Fondu pro spravedlivou transformaci.
Tisková zpráva ze dne 18. února 2021

Na workshopech byli účastníci mimo jiné seznámeni s nově připravovaným Operačním programem Spravedlivá transformace a informováni o přípravě Plánu spravedlivé územní transformace. Podstatná část workshopů se týkala Fondu pro spravedlivou transformaci, který má pomoci tzv. uhelným regionům, tj. Ústeckému, Karlovarskému a Moravskoslezskému kraji, s přechodem na klimaticky neutrální ekonomiku.

„Všichni víme, že jsou zde závazky EU Green Deal na snížení emise skleníkových plynů, náš kraj bude jeden z nejpostiženějších regionů, co se týče hospodářských a sociálních dopadů v důsledku zavírání uhelných dolů a odchodu od uhelných energetických zdrojů. Prostředky fondu mají pomoci financovat projekty, které tyto dopady zmírní, vytvoří nová pracovní místa, nové příležitosti a obory pro náš kraj. V neposlední řadě také přispějí ke zlepšení životního prostředí a pomohou s revitalizací krajiny po těžbě,“ sdělila Lubomíra Mejstříková, první náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje.

Zástupci Ústeckého kraje představili účastníkům workshopů Fond pro spravedlivou transformaci se vztahem na Ústecký kraj a dále připravované krajské projekty Datová platforma Portabo, Krajský energetický management a Síť veřejných energetiků.

Informace k Fondu pro spravedlivou transformaci včetně formuláře pro předkládání projektových záměrů jsou k dispozici na webových stránkách Regionální stálé konference www.rskuk.cz.

Fond pro spravedlivou transformaci
První náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková se zúčastnila workshopů k tématu spravedlivé transformace

Fond pro spravedlivou transformaci
Zástupci kraje na workshopech představili například Fond pro spravedlivou transformaci