Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj spouští krizový štáb i krizovou linku pro seniory

 
logo
Vedení Ústeckého kraje se v souvislosti se stále zhoršující situací ohledně druhé vlny pandemie COVID-19 rozhodlo znovu aktivovat Krizový štáb Ústeckého kraje. Již v minulém týdnu kraj spustil stálou pracovní skupinu složenou z vedoucích pracovníků úřadu. Kraj tak mimo jiné reaguje na spuštění Ústředního krizového štábu. Kraj také v nejbližších dnech obnoví krizovou linku pro seniory. Kraj je také dohodnutý na pravidelné výměně informací s německou stranou. V zájmu všech je, aby nedošlo k uzavření hranic.
Tisková zpráva ze dne 23. září 2020
 

 
 

„Nechceme nic podcenit. Z naší jarní zkušenosti víme, že včasná příprava, srozumitelná komunikace a příprava preventivních opatření je to nejlepší, co můžeme v této chvíli dělat. Jako první krok jsem se rozhodl spustit informační linku pro seniory. Ta má sloužit především pro ty, kteří nemají internet, chtějí se informovat nebo potřebují psychickou či jinou formu pomoci,“ uvádí první náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika. Linka bude podle něj fungovat v řádu několika málo dní.

Martin Klika se také telefonicky spojil s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem. Projednali spolu aktuální situaci ohledně cestování do Německa. Ministr Petříček ujistil, že je i v zájmu německé strany, aby pendleři dojíždějící za prací zatím nebyli nijak omezováni ve výkonu svého povolání. Bude také docházet k pravidelné přeshraniční výměně informací o aktuálním vývoji nákazy. 

Dnes od 13:00 hodin kraj realizuje také videokonferenci se starosty a krizovým managementem 16 obcí s rozšířenou působností.

V pátek dopoledne zasedne Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, která projedná další kroky v boji proti nákaze COVID-19. Výsledky jednání sdělí zástupci kraje na tiskovém brífinku od 11:30 hodin (https://www.kr-ustecky.cz/assets/File.ashx?id_org=450018&id_dokumenty=1749688).

foto
Vedení kraje jedná se starosty a krizovým managementem obcí s rozšířenou působností

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 23.9.2020 / 23.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém