Orientační nabídka


 

Ústecký kraj spustil Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

Ústecký kraj zahájil ve čtvrtek 3. března 2022 v 8 hodin v budově bývalého rektorátu ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v ulici Hoření provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Centrum je uprchlíkům z Ukrajiny k dispozici nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu.
Tisková zpráva ze dne 3. března 2022
KACPU
 

 
 
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině je místem prvního kontaktu a zároveň i informační středisko pro válečné uprchlíky z Ukrajiny. Pomůže jim s registrací i se zajištěním ubytování. Úkolem KACPU je také shromažďovat nabídky pomoci.

Přípravy KACPU zahájil Ústecký kraj již v úterý 1. března. Své zastoupení zde má Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, který byl pověřen vedením centra, dále pak Policie České republiky včetně zástupců cizinecké policie, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Panel humanitárních organizací Ústeckého kraje, Odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra, Poradna pro integraci, tlumočníci a psychologové z řad zdravotnické záchranné služby, policie, hasičů a neziskových organizací.

„KACPU sdružuje na jednom místě pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Příchozí osoby zde vyřídí potřebnou administrativu a odpočinou si po náročné cestě. K dispozici je jim také psycholog a odborníci zajišťující poradenství,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Na KACPU se lze obracet s nabídkou humanitární pomoci prostřednictvím e-mailové adresy kacpu@ulk.izscr.cz nebo telefonicky na číslo 974 444 444. S nabídkami humanitární pomoci se lze obracet též na e-mail nno@ulk.izscr.cz

Lidé prchající z Ukrajiny se mohou obrátit na krizovou linku Policie České republiky 974 801 802

Další užitečné informace pro občany Ukrajiny naleznete na stránkách Ústeckého kraje v sekci Pomoc Ukrajině a na portálu www.nasiukrajinci.cz

KACPu
V budově bývalého rektorátu UJEP v Ústí nad Labem bylo otevřeno Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

 

KACPU
 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 3.3.2022 / 3.3.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém