Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj stipendijním programem stabilizuje počet lékařů, zubních lékařů i farmaceutů

 
foto
V prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje došlo 4. prosince 2015 ke slavnostnímu podpisu smluv mezi Ústeckým krajem jako poskytovatelem stipendia, budoucím zaměstnavatelem Krajskou zdravotní, a. s. a vybranými mediky, kteří se zavázali pracovat v této instituci.
Tisková zpráva ze dne 4. prosince 2015
 

 
 


Studenty, které bude kraj po dobu náročného studia finančně podporovat tak, aby po ukončení studií a specializačního vzdělávání mohli poskytovat kvalitní lékařskou péči v rámci pěti nemocnic Krajské zdravotní, přivítal 1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák. „Přeji vám všem především zdárné dokončení studií na vysokých školách a poté i mnoho pracovních úspěchů zde v nemocnicích Ústeckého kraje,“ řekl náměstek Rybák směrem ke studentům.

 

Zásadních úprav se dočkala pravidla pro poskytování stipendii, která vzájemně stanovil Ústecký kraj a Krajská zdravotní, a. s. „V letošním akademickém roce se nebude krátit stipendium studentům, kteří jsou současně podporováni Ústeckým krajem a Nadačním fondem Krajské zdravotní. Spojením obou stipendií je pro studenty zajištěna zajímavá finanční částka, která jim zásadně pomůže při úhradě nákladů na jejich studium,“ řekl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní.

 

Stipendium od Ústeckého kraje činí 50 tisíc korun na školní rok. K tomu dále studenti v rámci stipendijního programu Nadačního fondu Krajské zdravotní obdrží 7 000,- korun měsíčně. Pro akademický rok 2015/2016 stanovila rada počet žadatelů, které lze zařadit do stipendijního programu na 25. Ústecký kraj se tak systematicky snaží, aby se počet lékařů v kraji zvyšoval.

 

Zdroj:  Krajská zdravotní, a.s.

 

 

foto
1. náměstek hejtmana Stanislav Rybák (vlevo) blahopřeje studentům ke stipendiím.

foto

        Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. (vlevo) a Jiří Novák, předseda představenstva KZ, a.s.

foto
Společné foto.

foto

                                             Studenti vysokých škol podepisovali smlouvy o poskytnutí stipendia.

 


 

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 4.12.2015 / 4.12.2015 | Účinnost od-do: 4.12.2015-4.1.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém