Orientační nabídka


 

Ústecký kraj ukončil rekonstrukci speciální mateřské školy

001
Děti Mateřské školy speciální ve Štefánikově ulici v Ústí nad Labem, která patří mezi příspěvkové organizace Ústeckého kraje, už tráví dny v nově opravených prostorách. Rozsáhlá rekonstrukce trvající déle než rok byla dnes slavnostně ukončená za přítomnosti radních Ústeckého kraje – Petra Jakubce a Radka Vonky.
Tisková zpráva z 14. 12. 2010
 

 
 

Kompletních oprav se dočkala nejen budova, ale i zahrada, která nabízí nové dětské hřiště, průlezky a pískoviště. Dokonce je zde i místo pro hraní divadla. Samotný objekt školky má kromě přízemí, kde jsou kuchyně, jídelna, prádelna, šatny a terapeutická místnost, také další dvě patra. V nich jsou v současnosti tři třídy a hrací prostory včetně sociálního zázemí. Do budoucna plánuje ředitelka Hana Zumrová otevření další třídy.

 

Speciální mateřskou školu nyní navštěvuje 32 dětí ve věku od 3 do 6 let, které mají například oční vady, vady řeči, či problémy s motorikou. Třídy jsou připravené pro maximálně 10 dětí.

 

„Moc děkuji Ústeckému kraji, že se v tak těžké době podařilo najít dostatek finančních prostředků na rekonstrukci naší školky. Moc si toho vážím a jsem ráda, že máme nyní k dispozici tak hezké prostory. Rekonstrukci i nové vybavení jsme už potřebovali. Některé kousky pocházely ze 70. let,“ uvedla ředitelka MŠ speciální Hana Zumrová.

 

Rekonstrukce se odehrávala za plného provozu. Učitelky musely svou činnost s dětmi přizpůsobit aktuálním potřebám stavařů. Díky vzájemné vstřícnosti se ale podařilo všechny komplikace zvládnout rychle a bez zbytečného protahování.

 

Ústecká speciální mateřská škola se nenachází v jen tak obyčejné budově. I když nepatří mezi památkově chráněné objekty, představuje unikátní příklad ústecké architektury. Vila byla postavena ve stylovém funkcionalismu v letech 1932 – 1934 a navrhnul ji uznávaný architekt Ervin Katon, který po roce 1938 emigroval do Velké Británie. Jeho dílo dodnes studují historici a historické prameny je vedou i do Ústeckého kraje.

 

„Rekonstrukce mateřské školy, která v této budově sídlí od roku 1948, je další investiční akcí Ústeckého kraje. Za Ústecký kraj mohu slíbit, že i do budoucna chceme společnými silami zlepšovat podmínky nejen předškolního vzdělávání. Naším cílem je mít v kraji takový systém, který pomůže efektivně využívat finanční prostředky a zajistí kvalitní a odpovídající výuku našim dětem,“ řekl radní pro oblast školství, mládež a sport Petr Jakubec.

 

„Jsem rád, že se v rozpočtu Ústeckého kraje našly peníze na rekonstrukci tak důležité budovy. I když jsme zvyklí čerpat peníze hlavně z Evropské unie, speciální mateřská škola je financována pouze z našich zdrojů a to mě nesmírně těší,“ dodal radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka. 

 

Rekonstrukce začala v červenci 2009 a poslední práce byly dokončené v září letošního roku. Zhotovitelem stavby byla společnost Severočeská stavební a.s., Ústí nad Labem a projektantem Ateliér AVN. Celkem si rozsáhlá rekonstrukce budovy a zahrady vyžádala 40,5 milionu korun. Vše bylo hrazeno z rozpočtu Ústeckého kraje.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

01
Slavnostního přestřihnutí pásky se ujali radní Petr Jakubec (vpravo) a Radek Vonka

spolu s ředitelkou mateřské školy Hanou Zumrovou.

02
Nově opravené prostory speciální mateřské školy

03

04
Vedle radního Petra Jakubce se prohlídky zúčastnili vedoucí investičního odboru Jiří Smrčka (zcela vlevo) a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Štěpán Harašta z Krajského úřadu Ústeckého kraje.

06

05
Radek Vonka při rozhovoru s ředitelkou školky Hanou Zumrovou během prohlídky

07
Pohled na zrekonstruovanou školku z boku

08
Pohled zezadu

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 14.12.2010 / 14.12.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém