Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj usiluje o Lužickou nemocnici v Rumburku

 
20 let
Zastupitelé Ústeckého kraje v pondělí 20. dubna na svém 29. zasedání schválili účast ve výběrovém řízení na koupi Lužické nemocnice v Rumburku na Děčínsku. Ústecký kraj za nemocnici nabídne částku, na kterou je oceněna.
Tisková zpráva ze dne 21. dubna 2020
 

 
 

Objekty s vybavením nemocnice, která je od loňského srpna v úpadku, jsou oceněny na 63 miliónů korun. Zájemci mohou posílat obálky s nabídkami do 30. dubna. Pokud by kraj nemocnici v soutěži získal, provozovala by ji příspěvková organizace Rumburk, středisko Krajské majetkové, a to nejdříve od 1. září letošního roku.

„Pro Ústecký kraj je zásadní péče o všechny obyvatele regionu. Považuji za klíčové zajistit jim dostupnou kvalitní zdravotní péči. Když se Lužická nemocnice ocitla v úpadku, Ústecký kraj začal okamžitě podnikat kroky k vyřešení této tíživé situace a od začátku usiloval o její převzetí. Tehdy o to nebyl ze strany města Rumburk zájem. Proto se domnívám, že je logické, když se kraj zapojí do soutěže,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček k účasti kraje ve výběrovém řízení na koupi Lužické nemocnice.

O úpadku Lužické nemocnice s poliklinikou, která vykázala za rok 2018 ztrátu kolem 52 milionů a se ztrátou hospodařila i v roce 2019, rozhodl soud loni v srpnu.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 21.4.2020 / 21.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém