Orientační nabídka


 

Ústecký kraj usiluje o vznik dvou nových kreativních a kulturních center

Ústecký kraj plánuje na svém území vybudovat dvě kulturní a kreativní centra. Ta by měla vzniknout v Ústí nad Labem a Varnsdorfu. Ústecký kraj počítá s tím, že významným zdrojem pro financování obou center budou evropské dotace.
Tisková zpráva ze dne 22. července 2022
Kulturní a kreativní centra v Ústeckém kraji
 

 
 
Dne 11. července 2022 zveřejnilo Ministerstvo kultury výzvu k předkládání žádostí o poskytnutí podpory z Národního plánu obnovy v rámci iniciativy Rozvoj regionálních kulturních a kreativních center. Ústecký kraj připravuje do této výzvy dva významné projekty, v rámci kterých by měla v kraji vzniknout dvě nová kulturní a kreativní centra.

Rekonstrukcí historické vily Na schodech v centru Ústí nad Labem, která patří Severočeské vědecké knihovně, bude vybudováno první centrum. V budově bude také vymezen prostor pro klubovny, studovny, přednáškový a výstavní sál. Předpokládané celkové výdaje projektu činí 81 milionů korun.

Přestavbou varnsdorfské pobočky Oblastního muzea v Děčíně vznikne nejen kulturní a kreativní centrum, ale také nová muzejní expozice věnovaná historii textilní výroby ve Šluknovském výběžku. Celkové předpokládané výdaje tohoto projektu činí 125,2 milionů korun

Obě kulturní a kreativní centra budou moderní a bezbariérová. Samotný provoz center se bude realizovat ve spolupráci s dalšími subjekty sektorů veřejné správy, nevládního neziskového sektoru a podnikatelského sektoru na základě uzavřených smluv ve fázi přípravy, realizace a udržitelnosti projektu. 

Více informací o obou projektech naleznete v příloze, která je volně ke stažení.
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 22.7.2022 / 22.7.2022
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies