Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Ústecký kraj uspořádal první meziregionální fórum se Zakarpatskou oblastí

 
mm
Za organizačního přispění krajské hospodářské komory se ve čtvrtek 24. května uskutečnilo v prostorách krajského úřadu první Meziregionální fórum 2018 – Ústecký kraj – Zakarpatská oblast. Setkání, jehož cílem bylo prezentovat potenciál další spolupráce, se zúčastnili i nejvyšší představitelé obou regionů, předseda Zakarpatské oblastní rady Michail Rivis a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
 

 
 

„Po energetickém, podnikatelském, sociálním, dopravním a chemickém fóru Ústeckého kraje se jedná o další odborně zaměřenou konferenci. První ročník této dnešní diskusní platformy se zaměřuje na spolupráci s významným partnerským regionem Ústeckého kraje, na Zakarpatskou oblast. S ní uzavřel Ústecký kraj smluvní partnerství teprve před necelým rokem, ale již nyní se realizují projekty k jeho aktivnímu naplňování,“ řekl při zahájení fóra Oldřich Bubeníček.

Předseda Zakarpatské regionální rady Michail Rivis ve svém úvodním vystoupení zdůraznil potenciál rozvoje spolupráce v oblastech obchodu, turismu, vzdělávání a zaměstnanosti. Zakarpatská oblast není typickým průmyslovým regionem, ale vyhledávají ho zahraniční investoři. Nabídky pro cestovní ruch představují jezera, řeky, minerální prameny a lázeňství.

Na programu konference, které se zúčastnila početná delegace Zakarpatí, bylo též představení Ústecko – zakarpatské agentury a vládního programu „Režim Ukrajina“ pro získávání ukrajinských pracovníků na trhu práce v ČR a kraji.

Účastníci fóra se seznámili s hodnocením podnikatelského prostředí a podpoře podnikání v Ústeckém kraji a v Zakarpatské oblasti. Zástupci Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Užhorodské národní univerzity představili současnou spolupráci a zejména budoucí možnosti při společném zapojení do mezinárodních projektů a konkrétní plány v oblastech přírodovědného a ekonomického vzdělávání absolventů univerzit.

 

hh
Setkání zakarpatské delegace s hejtmanem před zahájením fóra

dd
Jednání zahájil a řídil Zbyněk Pěnka, předseda KHK ÚK (vlevo)

dd

aa

 

aa
Představitelé Zakarpatí a Ústeckého kraje (zleva) Michail Rivis a Oldřich Bubeníček

 

dd

 

ff

 

zz

 

tt
Vitalij Seržanov, člen Zakarpatské oblastní rady, představil možnosti podnikání v Zakarpatí

 

zz
Jurij Husinec, děkan ekonomické fakulty, představil možnosti spolupráce s Užhorodskou národní univerzitou

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 24.5.2018 / 24.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém