Orientační nabídka


 

Ústecký kraj už dnes večer převezme vlajku olympiády dětí a mládeže

001
Mladí sportovci z celé republiky už jen posledních několik hodin bojují v Plzni o cenné kovy. Plzeň se proměnila na rušné olympijské město, právě tady se konají Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015. Vlajkonošem našeho krajského týmu se stal Zdeněk Pecka, bývalý úspěšný československý veslař. Při závěrečném ceremoniálu dnes večer převezme Ústecký kraj pomyslnou štafetu pro pořádání zimní olympiády, která v našem kraji startuje v lednu příštího roku.
Tisková zpráva ze dne 18. června 2015
 

 
 

Na slavnostní zahajovací ceremoniál přivedl zástupce Ústeckého kraje veselý a roztančený maskot Oly za zády s vlajkonošem Zdeňkem Peckou, bývalým úspěšným československým veslařem. Bývalý olympionik sportovcům vzkázal: „Ať je to budoucí olympijský vítěz, nebo někdo bez úspěchu, tak všichni začínají na stejné startovní čáře. Nikde není psáno, že neúspěch zde znamená neúspěch v dalších letech a opačně.“ Z tribuny výpravu sledovali i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

Výpravu Ústeckého kraje organizačně zajišťuje odbor školství Krajského úřadu Ústeckého kraje ve spolupráci s Ústeckou krajskou organizací České unie sportu. Zástupci kraje soutěžili v 18 sportovních disciplínách, celkem se představilo 169 sportovců a 30 trenérů. Naši sportovci ještě v těchto chvílích bojují o poslední body. Do Plzně za nimi přijel i maskot Ústeckého kraje.

Olympiády dětí a mládeže České republiky (letní a zimní) jsou republikovou soutěží sportovních reprezentací krajů v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň, konají se od roku 2003 a svým průběhem navozují atmosféru olympijských her dospělých. Mladí účastníci tak nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijském městě nebo složení olympijské přísahy.

 

01
Takto vypadala jen malá část výpravy Ústeckého kraje v čele s vlajkonošem Zdeňkem Peckou.

02
Ústecký kraj si z Plzně odváží hned několik medailí.

03

04
Vpravo hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s náměstkem Královehradeckého kraje

05
Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval spolu s náměstkyní hejtmana Ústeckého kraje Janou Vaňhovou.

 


 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2015 / 18.6.2015 | Účinnost od-do: 18.6.2015-18.7.2015
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Média - OMK
 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém