Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj uzavřel další z desetiletých smluv s autobusovými dopravci

 
1
Ústecký kraj uzavřel čtvrtou smlouvu na zajištění autobusové dopravy v jedné z oblastí kraje. Smlouvy jsou platné od roku 2015 na deset let a zajišťují občanům kraje veřejnou dopravu moderními nízkopodlažními autobusy. Oblast Mostecká pánev vysoutěžila společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s.
Tisková zpráva z 9. ledna 2014
 

 
 

„Pro společnost Autobusy Karlovy Vary je to již třetí vysoutěžená oblast. Cestující hodnotí tohoto dopravce kladně, o čemž svědčí vítězství v anketě Dopravce roku 2013. Nové smlouvy mají zajistit v oblasti autobusové dopravy pro občany Ústeckého kraje vysoký standard a vítám, že v další oblasti bude poskytovat služby dopravce, který zvládá plnit náročné požadavky smlouvy,“ řekl při předání podepsaných smluv radní pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Na schůzce se také projednávala připravenost na spuštění provozu od ledna 2015 v oblastech, na které společnost uzavřela smlouvu už v roce 2013.

Na základě nových smluv musí dopravci od 1. ledna 2015 nasadit nové autobusy (vyrobené po 1.7.2014), které budou nízkopodlažní, s nástupovou plošinou pro kočárky či invalidní vozíky, s možností náklonu pro snadnější nástup, celoročně klimatizované, s hlasovým informačním systémem, vnitřním displejem a elektronickými informačními tabulemi. Autobusy budou v celém kraji v jednotném designu se zelenou karoserií.

Ústecký kraj je pro potřeby dopravní obslužnosti rozdělen do 15 soutěžních oblastí. Aktuálně probíhají či jsou ukončena výběrová řízení v deseti z nich, poslední budou vypsána začátkem února 2014.

Autobusy Karlovy Vary, a.s. uspěly v oblasti Mostecká pánev s nabídkou 25,89 Kč/km.

 

Kontakt:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

Kancelář hejtmana

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 726

Mob.:+420 737 203 666

Mail:   hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Radní Jaroslav Komínek předává podepsané smlouvy řediteli společnosti Autobusy Karlovy Vary Zdeňku Suchanovi

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 9.1.2014 / 9.1.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém