Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj ve spolupráci se sociálními partnery zřizuje Krajské koordinační centrum pro koordinaci dobrovolné pomoci v regionu

 
Dobrovolnická centra
Ústecký kraj především apeluje na rozvoj sousedské výpomoci, která funguje na komunitních principech v obcích a městech, a je v tomto čase nejefektivnější pomocí jednotlivcům v obcích i městech.
Tisková zpráva ze dne 18. března 2020
 

 
 

Krajské koordinační centrum vzniká jako místo sběru všech forem nabídek a poptávek. Vzniká ve Spolkovém domě statutárního města Ústí nad Labem v prostorách Dobrovolnického centra. Zde vzniká v samostatném prostoru koordinační centrum, které eviduje nabídky dobrovolníků a dobrovolnic, třídí je a připravuje k vyřízení.

Dobrovolnická centra jsou v Ústeckém kraji koordinována Radou dobrovolnických center a jsou součástí Panelu humanitárních organizací Ústeckého kraje; dochází tedy k propojení dobrovolných kapacit a ke spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému v co možná nejaktuálnějším čase.

V procesu jsou další důležití sociální partneři, se kterými kraj v následujících týdnech počítá: Oblastní charita Ústí nad Labem v čele s ředitelem Rostislavem Domorákem řídí Panel humanitárních organizací a přenáší informace mezi krajskou samosprávou směrem k humanitárním organizacím; Spirála posiluje svou krizovou linku nonstop 475 603 390, kde poskytuje poradenství a zrychluje službu internetového poradenství tak, aby tazatelé dostali odpovědi do druhého dne. Kraj také jedná s Potravinovou bankou a Českým červeným křížem o zajištění přímé humanitární pomoci a distribuci do potřebných míst.

Ústecký kraj je připraven podle potřeb postupovat praktiky, například financovat pohonné hmoty pro posádky rozvážející potraviny, jídlo, léky a další potřebné závozy občanům. Kraj zajistí nezbytné ochranné pomůcky pro posádky, jakmile to bude možné.

KONTAKTY:

Dobrovolnické centrum:

Mgr. Lenka Černá, tel.: 606 512 905, mail: lenka@dcul.cz,
Bc. Jiřina Gasserová, zástupkyně ředitelky v oblasti služeb, tel.: 774 422 562, mail: jirina.gasserova@dcul.cz,
Iveta Strnádková, zástupkyně ředitelky, finanční manažerka, tel.: 774 722 552, mail: iveta.strnadkova@dcul.cz

Oblastní charita Ústí nad Labem:

Řídí Panel humanitárních organizací a přenáší informace mezi krajskou samosprávou směrem k humanitárním organizacím

Spirála Ústí nad Labem:

Posiluje telefonní krizovou linku - nonstop 475 603 390 a e-mail: mail@spirala-ul.cz poskytuje poradenství a zrychluje službu internetového poradenství tak, aby tazatelé dostali odpovědi do druhého dne.

Potravinová banka Ústeckého kraje a Český červený kříž:

Zajištění přímé humanitární pomoci a distribuce do potřebných míst

Krajský úřad Ústeckého kraje:

Zajišťuje krizovou linku: 475 657 600 (je dostupná denně od 8.00 do 17.00 hodin (vč. víkendů) a e-mail: humanitarnipomoc@kr-ustecky.cz
 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 18.3.2020 / 18.3.2020 | Zveřejnit od: 18.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém