Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vede v návštěvnosti přírodních turistických cílů

 
001
Agentura CzechTourism zveřejnila informace o vlastním měření návštěvnosti turistických cílů v České republice. Ústecký kraj jasně vede v kategorii Přírodní turistické cíle, kde jsou na prvním místě v celé České republice Soutěsky Kamenice v Českém Švýcarsku. Kategorii dále obsadilo České Švýcarsko hned několikrát. Třetí je Pravčická brána, páté jsou Tři prameny v Branově, šestá Gabrielina stezka ve Hřensku, sedmá Mezná ve Hřensku, osmé jsou Jetřichovické vyhlídky a desáté Kyjovské údolí.
Tisková zpráva ze dne 28. srpna 2018
 

 
 

„Úspěch jedné z turistických destinací Ústeckého kraje Českého Švýcarska mě těší“, uvedl k výsledkům radní pro regionální rozvoj, cestovní ruch Ústeckého kraje Zdeněk Matouš a dodává: „Hodně turistů k nám míří i za pietními místy, Památník Terezín je hned druhé nejnavštěvovanější místo. Mezi turistickými cíli v kategorii Lidová kultura jsme obsadili hned tři příčky, pátá je Zadní Doubice, šestý Skanzen Zubrnice a sedmá je Kamenická Stráň v Růžové.

Jaká bude návštěvnost v letošním roce, vyhodnotíme zase za rok. Rozhodně se v ní pozitivně odráží intenzivní spolupráce CzechTourismu s regiony při tvorbě marketingových kampaní a dalších aktivit. Cílem je zachování trvale udržitelného cestovního ruchu. 

„Podobná měření jsou pro Ústecký kraj důležitá i vzhledem k přetíženosti některých turistických cílů a oblastí. Dlouhodobě se snažíme propagovat a komunikovat i ty méně navštěvované, které mají také své kouzlo“, doplnil k tématu Zdeněk Matouš.

V TOP 50, kde jasně vede Pražský hrad, Lanová dráha na Petřín a ZOO Praha, obsadily turistické atraktivity z našeho regionu 32. příčku s Památníkem Terezín, 33. příčku drží Zoopark Chomutov a 34. Soutěsky Kamenice. V závěsu je 43. Edmundova soutěska, tedy lodičky ve Hřensku a 44. místo patří Pravčické bráně.

Žebříček, který má pouze orientační charakter a neslouží k hodnocení výkonnosti jednotlivých cílů či provozovatelů, byl sestaven v několika kategoriích. 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2018 / 28.8.2018 | Zveřejnit od: 28.8.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém