Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vítá petici za dostavbu dálnice D8

 
d8
Ústecký kraj vítá občanskou iniciativu v Lovosicích, která vyhlásila petici na podporu urychlené dostavby dálnice D8. Kraj na svých webových stránkách www.kr-ustecky.cz zahájil letos v srpnu obdobnou aktivitu, kterou již podpořily stovky občanů nejenom z Ústeckého kraje, ale i z dalších regionů České republiky. O rozhodnutí Krajského úřadu Ústeckého kraje, kterým bylo zamítnuto odvolání ekologického sdružení Společnost ochránců životního prostředí obžalovaného aktivisty Lubomíra Studničky proti územnímu a stavebnímu povolení k D8, bude opět rozhodovat Krajský soud v Ústí nad Labem. Krajský úřad v novém rozhodnutí vycházel i z odůvodnění k předchozímu rozsudku.
 

 
 

„Každý projev podpory dostavby této klíčové komunikace pro Ústecký kraj nás přibližuje jejímu dokončení. Jsem ráda, že se ke snahám kraje o co nejrychlejší dostavbu připojují spontánně i občané dotčených obcí na objízdných trasách. Obstrukce a záměrné průtahy ekologických aktivistův souvislost s dostavbou D8 by měly vést k úpravám v české legislativě,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje. Hejtmanka rovněž připomněla, že v polovině srpna zaslal panu Studničkovi dopis s žádostí, aby jeho sdružení Společnost ochránců životního prostředí ukončilo veškeré kroky, kterými by se nyní již neodůvodněně a neobhajitelně mohlo snažit blokovat dostavbu dálnice D8. I přesto podalo sdružení na nově vydané rozhodnutí krajského úřadu žalobu.

Nedokončená dálnice je jednou z příčin nižšího zájmu zahraničních investorů o Ústecký kraj, kteří by tak mohli významně přispět k vytváření tolik potřebných nových pracovních míst. Vedle toho již dříve Ústecký kraj odborným měřením prokázal, že občané žijící na objízdných trasách jsou vystaveni zvýšeným zdravotním rizikům včetně rakoviny. K tomu je potřeba přičíst celospolečenské ztráty, které se podle studie ČVUT ročně pohybují okolo 700 milionů Kč.

Podporu co nejrychlejší dostavbě dálnice D8 vyjádřilo na webových stránkách www.kr-ustecky.cz  téměř 600 občanů. Uvádíme názory některých respondentů:

Nechápu, že je tohle vůbec možné. Pana Studničku bych přestěhoval do obce Velemín, nebo do Vaňova hned vedle hlavní silnice!

Pavel B., Teplice

 

Souhlasím s okamžitou dostavbou a se všemi uvedenými skutečnostmi proč ji dostavět. Už měla dávno stát. Copak ekologové nevidí, kolik exhalací vypustí těžká doprava.

Jaromír G., Libochovice

 

Plně podporuji dostavbu D8 i přes to, že jsem z opačné strany ČR. Ze situace kolem p. Studničky je mi trochu smutno. Nevěřím, že jeho důvodem pro blokaci dostavby D8 je zájem o životní prostředí ...

Petr K., Pelhřimov

 

Připravil: OTI

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.9.2012 / 13.9.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém