Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vítá senátorskou podporu žatecké nemocnici

 
logo ÚK
Ústecký kraj vítá a oceňuje podporu, které se včera dostalo petici za záchranu Nemocnice Žatec na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Hejtmanka Jana Vaňhová a celé Zastupitelstvo Ústeckého kraje se již dříve zcela rozhodně vyjádřily pro zachování nejenom Žatecké nemocnice, ale také Podřipské nemocnici s poliklinikou v Roudnici nad Labem.
 

 
 

Senát dne 14. června 2012 důrazně požádal Ministerstvo zdravotnictví ČR a Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, aby zachovaly Nemocnici Žatec včetně dětského a gynekologicko-porodnického oddělení. Petici za zachování této nemocnice podepsalo již 18 tisíc občanů Ústeckého kraje.

„Pro Ústecký kraj, ačkoli není vlastníkem nemocnice v Žatci, je evidentní snaha ministerstva zdravotnictví a VZP o likvidaci této nemocnice nepřijatelná. Vedení i zastupitelstvo Ústeckého kraje vyjádřily jednomyslnou podporu zachování nemocnice v Žatci se všemi odděleními. Pro občany našeho kraje, kteří žijí ve zhoršeném životním prostředí, musí být zachovaná dostupná a kvalitní zdravotní péče,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

Připravil: OTI
 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 15.6.2012 / 15.6.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém