Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vybere nejvíce inovativní firmy regionu. Vítěz získá až 50 000 korun

 
001
Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhlašují 2. ročník soutěže o nejinovativnější firmu regionu za rok 2019. Hodnotit se budou inovace výrobků, služeb a technologií. O ceny se letos utkají firmy v kategoriích malé a střední podniky a začínající firmy. Pravidla soutěže schválilo v pondělí 9. září zastupitelstvo kraje.
Tisková zpráva ze dne 17. září 2019
 

 
 

Do soutěže Inovační firma Ústeckého kraje se v letošním roce mohou hlásit malé a střední podniky a začínající firmy do tří let od vzniku se sídlem v Ústeckém kraji. Kategorie velkých podniků, která se hodnotila v prvním ročníku soutěže, bude vyhlašována vždy po dvou letech a bude se střídat se začínajícími podnikateli.

Na první ročník soutěže jsme měli od firem velmi pozitivní odezvu. Inovační firma Ústeckého kraje pomáhá zviditelnit ty nejlepší z našeho regionu a soudě podle vítězů z loňska je vidět, že je na co být hrdý,“ uvedl za Ústecký kraj náměstek hejtmana Martin Klika.

Inovativnost výrobků, služeb, technologií či procesů u firem posoudí odborná hodnotící komise. Inovace či nové výrobky musí být zrealizované za poslední tři roky do vyhlášení daného ročníku; mělo by jít přitom o zcela nové, nebo výrazně zdokonalené výrobky, služby či technologie. Hlavní cenou pro vítěze bude odměna 50 000 korun a možnost honosit se u svého loga titulem Inovační firma Ústeckého kraje pro rok 2019.

Vítězství v soutěži neznamená pro firmu jen prestiž a propagaci jejích inovačních snah. Snažíme se s firmami dále spolupracovat a rovněž využít jejich know-how i pro další firmy. S jednou z vítězných firem, společností Chart Ferox, například pořádáme vzdělávací akci a chystáme i s dalšími partnery společný výzkumný projekt,“ říká ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje Martin Mata.

Přihlášky do soutěže mohou firmy podávat od 10. září do 31. října 2019 prostřednictvím elektronického formuláře zveřejněného na webu Ústeckého kraje a stránkách Inovačního centra Ústeckého kraje.

Odborným partnerem soutěže je agentura CzechInvest a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje. Více o soutěži, úplná pravidla soutěže i registrační formulář najdete na www.icuk.cz.

 

O Inovačním centrum Ústeckého kraje (ICUK)

Inovační centrum Ústeckého kraje založily v listopadu 2015 společně Ústecký kraj, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně a Krajská hospodářská komora Ústeckého kraje. Jeho cílem je podpora podnikání, inovací ve firmách a spolupráce výzkumných organizací a firemního sektoru. ICUK pořádá např. festival start-upů Festup, nabízí inkubační a akcelerační programy na podporu podnikání, a spolu s Ústeckým krajem spravuje dotační program na podporu spolupráce firem a výzkumných organizací Inovační vouchery. Společně jsou rovněž vyhlašovatelem soutěže Inovační firma Ústeckého kraje.

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2019 / 17.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém