Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj vydává brožuru Sociální průvodce pro rodiče po ztrátě dítěte

 
brožura
Materiál má sloužit především rodičům, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Ústecký kraj se inspiroval od Plzeňského kraje, s cílem předat rodičům a jejím blízkým v této těžké chvíli stručné a výstižné informace o tom, na koho se v první chvíli obrátit a nastíní pravděpodobný průběh následujících nelehkých dnů.
Tisková zpráva ze dne 27. ledna 2020
 

 
 

Brožura obsahuje stručné informace o dávkovém systému v České republice, který se rodičů může týkat. Další údaje jsou o krocích na matričních úřadech a obsahuje také odkazy a přehledy organizací zabývající se touto tématikou.

Brožura bude distribuována do porodnic v kraji, sociálním pracovníkům obcí s rozšířenou působností a pověřených úřadů, na kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR, případně na matriky v kraji.

Sociální průvodce v Ústeckém kraji vznikl díky podpoře Plzeňského kraje, který poskytl podklady pro jeho vznik. V tomto kraji pracovníci spolupracovali s Fakultní nemocnicí Plzeň, s Úřadem práce ČR a v neposlední řadě s truchlícími rodiči, kteří se podělili o svou bolestivou zkušenost. Plzeňskému kraji patří poděkování za jejich ochotu se o materiál podělit a následně šířit do republiky.

Dále velké díky patří týmu zdravotnických pracovníků neonatologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., Krajská zdravotní, a. s. Materiálu věnovali zvláštní péči tak, aby v rámci možností byl pro rodiče a blízké k praktickému využití při této smutné události.

Věříme, že brožura bude nápomocná v těchto smutných dnech a zároveň si přejeme, aby materiál potřeboval co nejmenší počet rodičů.

brožura
 

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 27.1.2020 / 27.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém