Orientační nabídka


 

Ústecký kraj vyhlašuje druhý ročník ankety DOPRAVCE ROKU

Dopravce roku
Od úterý 15. září se bude moci cestující veřejnost zapojit do ankety Dopravce roku 2009 v Ústeckém kraji. Anketa bude uzavřena 30. října, vyhlášení vítězného dopravce do poloviny listopadu. Vylosováno bude také deset občanů, kteří budou moci po celý příští rok cestovat se svým dopravcem zdarma!
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 10. září 2009

Občané Ústeckého kraje budou opět volit nejlepšího dopravce Ústeckého kraje pro rok 2009. Novinkou letošního vyhlášení ankety je rozšíření nominace o České dráhy. Cestující tak mohou porovnat autobusovou a drážní dopravu. Hlasování začne 15. září potrvá do 30. října letošního roku. Vyhlášení výsledků ankety se připravuje na polovinu listopadu. Všechny hlasovací lístky budou zařazeny do slosování. Deset vylosovaných výherců získá bezplatné roční jízdné u svého dopravce.

   Titul Autobusový dopravce roku 2008 dosud náleží společnosti ČSAD Semily a.s. Do ankety jsou nominování všichni dopravci, kteří mají uzavřenou smlouvu o zajištění veřejné dopravy s Ústeckým krajem. „Sama jsem zvědavá na výsledky ankety, zajímavé může být umístění železniční dopravy v konfrontaci s autobusovými přepravci,“ uvedla k vyhlášení ankety Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje. „Hlavním záměrem ankety je vybrat a ocenit dopravce s nejlepší úrovní poskytovaných služeb a zároveň získat zpětnou vazbu od cestujících k dopravě, kterou pro jejich potřeby Ústecký kraj objednává,“ dodala Jana Vaňhová.

   Anketu hodnotí pozitivně i jednotliví dopravci. „Pro zachování vysokého standardu dopravy vybíráme řidiče, kteří splňují požadavky, které pro nás vyplývají ze smlouvy s Ústeckým krajem. Snažíme se nabízet vysokou kvalitu dopravy a i ostatních služeb, které s dopravou souvisí,“ uvedl Tomáš Roubíček, generální ředitel Dopravce roku ČSAD Semily, držitel loňského titulu. Ústecký kraj má v současné době uzavřenou smlouvu o zajištění základní dopravní obslužnosti s 11 autobusovými dopravci. Jako jeden z mála krajů v České republice má Ústecký kraj jako součást smluv kvalitativní požadavky, například stáří vozidel. Průměrné stáří vozového parku dopravců činí necelé čtyři roky.

   Způsob volby nejlepšího dopravce zůstává shodný s loňským ročníkem. O vítězi bude rozhodovat především veřejnost, která známkami od 1 do 5 ohodnotí kvalitu poskytovaných služeb, a to v několika kategoriích: spolehlivost, pohodlí a čistota dopravních prostředků, jednání dopravní obsluhy a také celkové hodnocení. O vítězi speciální kategorie „Cena poroty“ rozhodnou odborníci na dopravu a zástupci kraje.  

   Cestující budou moci hlasovat od 15. září 2009 prostřednictvím internetu (webové stránky www.kr-ustecky.cz,  www.dopravceroku.cz), zasláním anketního lístku poštou (adresa na hlasovacích lístcích) nebo jeho odevzdáním na vybraných městských úřadech, v informačních kancelářích dopravních podniků a ve vybraných stanicích Českých drah, a.s.. Možné bude též odevzdávat vyplněné anketní lístky v informačních kancelářích autobusových dopravců. Hlasovací lístky také otiskneme v dalším vydání Krajských novin Ústeckého kraje a jeho krajského úřadu, které vyjdou koncem září.

 

Odd. tiskových informací,

Odboru kancelář hejtmanky Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 10.9.2009 / 10.9.2009 | Schváleno / Zrušeno: 10.9.2009 / 9.10.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém