Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj z rozhodnutí hejtmana Oldřicha Bubeníčka distribuuje zajištěný zdravotnický materiál

 
20 let
V úterý večer svým rozhodnutím hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček nařídil na základě žádosti ministra vnitra České republiky Jana Hamáčka poskytnutí věcných prostředků – viz dokumenty přílohou. Využil tak oprávnění, které umožňuje krizový zákon.
Tisková zpráva ze dne 19. března 2020
 

Odkazy


 
 

Hejtman nařídil okamžité poskytnutí věcných prostředků v podobě ochranných roušek a dalšího ochranného a zdravotnického materiálu v souladu s usnesením vlády České republiky č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav, a podle § 14 tzv. krizového zákona.

Důvodem nařízení byla žádost ministra vnitra České republiky Jana Hamáčka, aby hejtman využil své oprávnění vydat toto rozhodnutí. Dále byla důvodem nařízení důvodná obava, že ochranné pomůcky nebudou využity pro potřeby ochrany zdraví obyvatel na území Ústeckého kraje ani České republiky.

Od 1 hodiny ranní včerejšího dne pak pracovníci krajského úřadu přepočítávali poskytnutý materiál, připravovali jeho soupis a v souladu s interními předpisy podle schváleného algoritmu zahájili jeho výdej pro potřeby různých odběratelů, jejichž požadavky jsou evidovány krajským úřadem v elektronickém systému.

Největší podíl na redistribuci má logicky oblast zdravotnictví, kdy byly uspokojeny napříč krajem například základní požadavky praktických lékařů a lůžkových poskytovatelů zdravotních služeb. Druhou největší oblastí jsou zařízení spadající do gesce odboru sociálních věcí. Jedná se například o domovy pro seniory, azylové domy, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, ale také dobrovolnická centra a další krajské příspěvkové organizace. Za oblast dopravy byl materiál redistribuován například mezi řidiče autobusové dopravy, kteří denně přepravují cestujících v rámci Dopravy Ústeckého kraje. V oblasti školství byl materiál rozdělen do dětských domovů a výchovných ústavů a také do školských zařízení pečujících v tuto chvíli o děti podle vládního nařízení. Zbytek putuje mezi 16 obcí s rozšířenou působností napříč Ústeckým krajem, které mohou materiál dále distribuovat prostřednictvím svých krizových štábů.

„Vše jsme se snažili rozdělit systematicky. Ministerstvo vnitra si odebralo pro potřeby policistů a hasičů 300 tisíc roušek a 14 tisíc respirátorů FFP2. Zbytek co nejdříve redistribuujeme dále ke koncovým uživatelům z různých oblastí. I když se zdá, že bylo materiálu hodně, požadavky ze strany odběratelů jsou mnohonásobně vyšší, proto doufáme v brzkou zásilku od státu. Tyto získané prostředky pomohly uspokojit alespoň ty nejnutnější a nejpalčivější požadavky v první vlně a pro nejbližší dny,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 19.3.2020 / 19.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém