Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj zahájí další mezinárodní spolupráci

 
logo ÚK
Příští týden podepíše Ústecký kraj Dohodu o spolupráci s Žilinským samosprávným krajem na Slovensku. Slavnostního podpisu, které je plánováno na den s magickým datem 11. 1. 2011, se zúčastní hejtmanka Jana Vaňhová. Oba kraje se těší na vzájemnou podporu při společných projektech.
Tisková zpráva ze 7. 1. 2011
 

 
 

První myšlenky o možné vzájemné spolupráci byly zahájené v roce 2009, kdy se začala postupně rýsovat konkrétní podoba dohody mezi Ústeckým a Žilinským krajem. Nyní už je konečná podoba připravená k podpisu.

 

Uzavřená dohoda o spolupráci umožní Ústeckému a Žilinskému samosprávnému kraji spolupracovat  v oblastech, které jsou oběma krajům blízké. Jedná se především o oblasti regionálního rozvoje a cestovního ruchu, vzdělávání, sociálních věcí, podpory rozvoje vědy, výzkumu a inovací.

 

„Věřím, že se dohodou o spolupráci prohloubí možnosti obou krajů a zároveň i výrazně zlepší vyhlídky do budoucna, protože vzájemná podpora při plánovaných projektech zaměřených dle aktuálních potřeb a trendů ve společnosti, které pomohou pozitivně ovlivnit jejich vývoj, je důležitá,“ řekla k uzavření dohody Jana Vaňhová.

 

V rámci česko – slovenské spolupráce se nabízí celá řada projektů - propagace Ústeckého kraje v Žilinském a naopak, výměnné pobyty žáků škol, společné výzkumy na partnerských školách, či spolupráce jednotlivých sportovních klubů – to je jen krátký výčet možných aktivit, které se po podpisu dohody mohou začít realizovat.

 

Spolu s hejtmankou Janou Vaňhovou dohodu podepíše předseda Žilinského samosprávného kraje Juraj Blanár.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 7.1.2011 / 7.1.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém