Orientační nabídka


 

Ústecký kraj zahajuje sběr požadavků na dodávky a distribuci respirátorů!!!

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Poskytovatelé služeb (zdravotních i sociálních) musí vyplnit interaktivní webový formulář:
 

 
 

Vážení poskytovatelé zdravotních služeb,

Ústecký kraj zahajuje sběr požadavků na dodávky a distribuci respirátorů!!!

Poskytovatelé služeb (zdravotních i sociálních) musí vyplnit interaktivní webový formulář:

https://sberdat.kr-ustecky.cz/covid19-pozadavky

Požadavky do formuláře zadávejte prosím bezodkladně, nejpozději však v pondělí 16. 3 .2020

Ministerstvo organizuje centrální nákup respirátorů a jejich distribuci do odběrných míst v krajích. Na území našeho regionu je jako centrální odběrné místo určena hlavní budova Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Do tohoto místa zajistí výrobci, dodavatelé a distributoři dodávku ministerstvem nakoupených respirátorů.

Ústecký kraj zajistí zásobování poskytovatelům – zdravotnickým záchranným službám, nemocnicím (bez rozdílu zřizovatele), pobytovým sociálním službám, praktickým lékařům pro dospělé i pro děti, stomatologům, ostatním ambulantním specialistům a lékárníkům, případně terénním službám domácí péče ev. dalším potřebným subjektům.

Konkrétní postup přerozdělení a distribuce z krajského odběrného místa bude probíhat individuálně, na základě konkrétní informace o dostupnosti respirátorů. Každý poskytovatel bude informován v návaznosti na jím zaslané požadavky prostřednictvím formuláře!

Očekáváme, že dodávky budou distribuovány podle priorit, ve třech týdenních vlnách. První by měla být realizována od pátku 13. 3. 2020 podvečer do pondělí 16. 3 2020.

Pro případné další informace, mohou poskytovatelé kontaktovat krajský úřad prostřednictvím e-mailu oop@kr-ustecky.cz. Zde však upozorňujeme, že odpovědi nemusí být s ohledem na kapacity úřadu promptní.

Citace z informace ministerstva zdravotnictví, zaslané krajskému úřadu 11. března 2020: „Respirátory třídy FFP2 a FFP3, které centrálně nakupuje stát skrze MZ, budou předávány bezplatně. Respirátory třídy FFP3 nelze v současnosti koupit od žádného dodavatele, neboť v souladu s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. 3. 2020 je může nakoupit pouze stát. Přímý prodej poskytovatelům zdravotních i sociálních služeb jakož i jiným subjektům je dočasně zakázán. Prodej respirátorů třídy FFP2 není nijak omezen. Mohou si je koupit všichni zájemci, byť v současné době je jejich nabídka omezena kvůli nízkým skladovým zásobám a exportním omezením v sousedních zemích. Stejně tak MZ nezakazuje ani nijak nereguluje prodej roušek (ústenek). Výrobci i distributoři je mohou volně dodávat jakýmkoliv odběratelům. Ačkoliv i u tohoto zboží jsou skladové zásoby momentálně minimální, podle dosavadních informací předpokládáme postupné navyšování dodávek roušek na český trh od dalších týdnů.“

 
Zodpovídá: Ing. Petr Severa
Vytvořeno / změněno: 12.3.2020 / 12.3.2020 | Zveřejnit do: 26.5.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies