Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj zajistí bezodkladnou redistribuci respirátorů pro potřeby poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, jakmile je obdrží od Ministerstva zdravotnictví

 
20 let logo
Ministerstvo zdravotnictví krajům přislíbilo, že jim ve čtvrtek 12. března 2020 zašle informace, kolik každý kraj obdrží (v pátek či v sobotu) respirátorů. Ústecký kraj proto osloví poskytovatele všech zdravotních a sociálních služeb na svém území s pokyny, jak zabezpečit rychlou a účinnou redistribuce respirátorů. První dodávky do centrální odběrného místa v Ústeckém kraji se mají uskutečnit snad již v pátek 13. března 2020.
Tisková zpráva ze dne 12. března 2020
 

 
 

Ministerstvo organizuje centrální nákup respirátorů a jejich distribuci do odběrných míst v krajích. Na území našeho regionu je jako centrální odběrné místo určena hlavní budova Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Do tohoto místa zajistí výrobci, dodavatelé a distributoři dodávku ministerstvem nakoupených respirátorů.

Ústecký kraj zajistí zásobování poskytovatelům – zdravotnickým záchranným službám, nemocnicím (bez rozdílu zřizovatele), pobytovým sociálním službám, praktickým lékařům pro dospělé i pro děti, stomatologům, ostatním ambulantním specialistům a lékárníkům, případně terénním službám domácí péče ev. dalším potřebným subjektům.

Své požadavky poskytovatelé zdravotních i sociálních služeb zašlou prostřednictvím interaktivního webového formuláře, který bude uveřejněn na webu Ústeckého kraje.

Konkrétní postup přerozdělení a distribuce z krajského odběrného místa bude probíhat individuálně, na základě konkrétní informace o dostupnosti respirátorů. Každý poskytovatel bude informován v návaznosti na jím zaslané požadavky prostřednictvím formuláře.

Pro případné další informace, mohou poskytovatelé kontaktovat krajský úřad prostřednictvím e-mailu oop@kr-ustecky.cz. Zde však upozorňujeme, že odpovědi nemusí být s ohledem na kapacity úřadu promptní.

Citace z informace ministerstva zdravotnictví, zaslané krajskému úřadu 11. března 2020: „Respirátory třídy FFP2 a FFP3, které centrálně nakupuje stát skrze MZ, budou předávány bezplatně. Respirátory třídy FFP3 nelze v současnosti koupit od žádného dodavatele, neboť v souladu s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. 3. 2020 je může nakoupit pouze stát. Přímý prodej poskytovatelům zdravotních i sociálních služeb jakož i jiným subjektům je dočasně zakázán. Prodej respirátorů třídy FFP2 není nijak omezen. Mohou si je koupit všichni zájemci, byť v současné době je jejich nabídka omezena kvůli nízkým skladovým zásobám a exportním omezením v sousedních zemích. Stejně tak MZ nezakazuje ani nijak nereguluje prodej roušek (ústenek). Výrobci i distributoři je mohou volně dodávat jakýmkoliv odběratelům. Ačkoliv i u tohoto zboží jsou skladové zásoby momentálně minimální, podle dosavadních informací předpokládáme postupné navyšování dodávek roušek na český trh od dalších týdnů.“

Předchozí tiskové zprávy v této věci:

Informace pro poskytovatele zdravotních služeb a sociálních služeb – COVID-19 a respirátory
Ústecký kraj spolupracuje s Ministerstvem zdravotnictví na distribuci respirátorů ochranné třídy FFP2 a FFP3

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.3.2020 / 12.3.2020 | Zveřejnit od: 12.3.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém