Orientační nabídka


 

Ústecký kraj zajistil ozónové čištění vozů

1
V rámci preventivního opatření v boji proti koronaviru zajistil Ústecký kraj ozónové čištění vozů veřejné dopravy i záchranné služby a policie. Ozónové generátory jsou k dispozici od 16. března 2020. Dostala je Dopravní společnost Ústeckého kraje, Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje i Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 16. března 2020
 

 
 

„Celkem jsme dnes obdrželi 11 ozónových generátorů, jimiž budou jednotlivé vozy postupně ošetřovány. Sedm z nich bylo předáno Dopravní společnosti Ústeckého kraje, dva záchranné službě a zbylé dva policii. Koncem tohoto týdne bychom měli dostat ještě další várku určenou záchranné službě. Ozónové generátory ihned usmrcují bakterie i viry. Užívají se běžně nejen ve zdravotnictví, ale například i v gastronomii nebo potravinářství. Považuji jej proto v současné chvíli za nejlepší způsob zajištění hygienického a bezpečného prostředí pro převoz cestujících i pacientů,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Ozónové generátory představují moderní a šetrnou metodu dezinfekce. Za pomocí elektrického výboje vytváří ze vzduchu ozon neboli aktivní kyslík, tj. nejstabilnější formu kyslíku, která narušuje metabolismus buněk tak, že dochází k prasknutí buněčné membrány, a tím ke zničení patogenů. Ozón se pak ve velmi krátké době rozpadá na kyslík.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.3.2020 / 16.3.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém