Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj zakázal Celiu přijímat další odpad

 
logo ÚK
V okolí Litvínova i Mostu již od včerejšího dne probíhá měření škodlivin, které se po požáru na skládce Celio mohly dostat do ovzduší. Vedení Litvínova si měření objednalo na základě jednání s oddělením krizového řízení krajského úřadu, v Mostě nařídilo měření až vedení kraje spolu s krajským odborem životního prostředí. Oba průzkumy kvality vzduchu v okolí měst budou stát zhruba 20 tisíc korun denně a půjdou z rozpočtu kraje. Požárem se dnes zabývala i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Kromě aktuálních informací od vedení krajských hasičů o průběhu vyslechla bezpečnostní rada i návrhy odboru životního prostředí a rozhodla nejen o pokračování měření, ale také o kontrole podmínek integrovaného povolení přímo v místě skládky.
Tisková zpráva ze dne 21. září 2018
 

 
 

„Činili jsme tak s kolegy z odboru životního prostředí z vlastní iniciativy i na žádost náměstkyně ministra životního prostředí paní Bereniky Peštové. Měření je pouze prvním krokem. Dnes v ranních hodinách dorazili na místo zaměstnanci krajského úřadu. Po kontrole a po domluvě s Hasičským záchranným sborem poté stanoví nové podmínky pro případný další provoz,“ uvedl po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje hejtman Oldřich Bubeníček. 

Odbor životního prostředí bude řešit hlavně to, zda byly dodrženy podmínky povolení, které skládkování v tomto areálu musí plnit. „Do doby, než bude kontrola ze strany krajského úřadu ukončena, bude Celiu uloženo nepřijímat žádný další odpad k mechanické úpravě. Krajská samospráva bude následně i řešit další podmínky pro provoz technické jednotky pro třídění a mechanickou úpravu odpadu,“ dodal náměstek hejtmana Martin Klika, který se byl také včera osobně na místě podívat na průběh zásahu hasičů. 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2018 / 21.9.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém