Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ústecký kraj zařadil mezi dotační programy novinku

 
11
Ústecký kraj vyhlásil dotační programy na rok 2011, mezi kterými se objevila novinka – Program na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející kulturní krajinu Ústeckého kraje, které nejsou zapsané v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky. Může se jednat například o malé kapličky, křížky u cesty, sochy svatých a dalších menších objektů.
Tisková zpráva z 30. 12. 2010
 

 
 

 Drobných sakrálních památek je v Ústeckém kraji mnoho, proto jsme se rozhodli pro ně připravit zcela nový dotační program, který pomůže sehnat peníze na obnovu těchto staveb. Žádosti budou moci podávat malé obce, nadšenci či občanská sdružení, zkrátka všichni, kteří o konkrétní drobnou památku pečují,“ vysvětlila záměr radní pro kulturu a památkovou péči Jana Ryšánková.

 

Ústecký kraj nový dotační program připravil především kvůli špatnému stavu drobných památek na svém území. Navíc se seznámil se zkušenostmi z jiných krajů, kde už také vypsali podobné programy a stav drobné architektury se poté výrazně zlepšil. Na nový dotační program je v rozpočtu Ústeckého kraje vyčleněno 0,5 milionu korun. Hlavní podmínkou při podání žádosti je informace o majiteli památky, případně o osobě, která je pověřená plnou mocí. Je to důležité kvůli udržitelnosti projektu – pokud se památka opraví za krajské peníze, musí mít někdo odpovědnost se o památku starat i nadále. Může to být obec, jednotlivec i občanské sdružení. Na území kraje se nachází zhruba 890 drobných památek, na které se nový dotační program může vztahovat.

 

Žádosti do nového dotačního programu přijímá Odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Ústeckého kraje. Přehled dalších dotačních programu je k dispozici na odkazu:
http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1657560&p1=84858

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 30.12.2010 / 30.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém